• Vianočná pošta pre seniorov

• Pani učiteľka Mgr. Lenka Fiľakovská so žiakmi 5.A triedy sa zapojili do vianočného projektu pre seniorov. Najprv zaregistrovali svoju triedu, následne  dostali adresy seniorov do rôznych domovov dôchodcov. Potom  spravili vianočné pohľadnice a poslali ich. Veríme, že aj takýmto spôsobom potešili starých ľudí a urobili im Vianoce krajšími. Ďakujeme, pani učiteľka.

• TÝŽDEŇ ŠTÝLOV

• Od 27.11. do 1.12.2017 sa na 2. stupni uskutočnil ďalší z radu tematických týždňov. Tentokrát mali deti za úlohu obliecť sa ako filmová postava, elegantne ako na večeru k prezidentovi alebo v štýle krajín Mexiko, India a Japonsko. Hlavne menšie deti si týždeň štýlov naozaj užili.

• HISTORIA MAGISTRA VITAE

• 29. 11. 2017 sa uskutočnilo slávnostné vyhlásenie výsledkov krajskej dejepisnej súťaže HISTORIA MAGISTRA VITAE na tému Dejiny písané vodou. Konkurencia bola veľká, dokopy bolo vystavených 200 prác z 13 škôl. Naše žiačky 5.C Sofia Zvodová, Kristína Piačková a Kristína Fabianová získali 2. miesto a Dominik Lisý z 8.B získal cenu Ocenený exponát. Súťaž na našej škole zorganizovali Mgr. Lenka Fiľakovská a PhDr. Dagmar Phungová. Blahoželáme!

• MINI BASKETBAL SHOW

• ŠPORT

Naši žiaci z 2.A, 3.A, 3.B, 4.A a 4.B nás úspešne reprezentovali na MINI BASKETBAL SHOW. V regiolálnom kole zvíťazili a postupujú do finále, ktoré sa uskutoční v apríli 2018 v Poprade. Žiakov pripravoval p.učiteľ Mgr. Rudolf Mandelík. Blahoželáme!

• Športom za duševné zdravie detí

• 2.miesto na turnaji v minihádzanej 5. -6. ročníkov základných škôl obsadili naši žiaci: Richard Ruža z 5.A,Adam Ďurdík, Jakub Krucký, Ondrej Kubiš, Samuel Šubert z 5.B, Sebastián Rumišek z 5.C, Samuel Branský, Valeriy Hoshchuk, Martin Géc, Denis Weinberger z 6.A , Filip Főldváry a Leonardo Varsík z 6.B. Žiakov pripravoval p. učiteľ Mgr. Mandelík. Blahoželáme!

• Šarkaniáda

• Vo štvrtok 28.9. sa náš veľký školský dvor už po druhý raz premenil na ríšu drakov. Ako to? Predsa konal sa tu v poradí už druhý ročník šarkaniády.

Deti si z domu priniesli všakovaké druhy - draky, potvory a dravé vtáky, ale aj mierumilovné  dúhové šarkany, šarkany - smajlíky, šarkany s obrázkami rozprávkových postavičiek i rôzne iné.

Radosť nám i deťom urobili svojou účasťou rodičia a starí rodičia našich detí. Počasie nám vyšlo na jednotku s hviezdičkou. Deti si pri púšťaní šarkanov navzájom pomáhali, vyšantili sa a v tento deň behali aj tí, ktorým sa inokedy nechce :) Pomáhali aj dospeláci, a to najmä vtedy, keď sa neposlušný šarkan nechcel pustiť stromu.

S potešením konštatujeme, že aj druhý ročník šarkaniády bol úspešný a tešíme sa na Vás pri ďalších spoločných akciách.

Kolektív ŠKD

• Úspechy našich žiakov - športovcov

• Na Školskom atletickom mítingu žiakov petržalských základných škôl dňa 26. 9. 2017 našu školu úspešne reprezentovali: Nina Kašpráková z 9.A - 1. miesto v skoku do diaľky a 2. miesto v behu na 60 m., Lenka Pekárová z 6.A - 2. miesto v behu na 60 m., Max Lelkes z 8.B - 2. miesto v behu na 600 m., Valentin Gavran z 8.B - 3. miesto v skoku do diaľky. Žiakov pripravovali Mgr. Zapletalová a Mgr. Mandelík. Blahoželáme!

• POĎAKOVANIE

• Vážení rodiačia a priatelia školy. Dovoľte, aby som sa Vám v mene členov OZ LINGUA poďakoval za poukázanie 2% z daní. Peniaze využijeme na zlepšenie IKT technológií vo vyučovacom procese.

Martin Capek, predseda predstavenstva

• Nový projekt pre našu školu "Stavanie je náš svet"

• Prosíme  podporte náš školský projekt pre Vaše deti - "Stavanie je náš svet"
            Prostredníctvom tohto projektu môžme získať pre školu stavebnice Lego a Merkur, ktoré  podporujú kreativitu a predstavivosť detí, schopnosť konštruktívne rozmýšľať, rozvíjať motoriku, ale i sociálne schopnosti či nadväzovanie spolupráce.

Hlasovanie verejnosti prebieha od 1. júna do 30. júna 2017.
            Projekt a aktuálny stav hlasovania nájdete tu:
        • ŠPORTOM ZA DUŠEVNÉ ZDRAVIE DETÍ

• Žiaci 4. ročníka: ADAM DURDÍK, DÁVID ARDON, JAKUB KRUCKÝ, SEBASTIÁN RUMIŠEK, EMIL SCHOLTZ, SAMUEL ŠUBERT, JÁN TROKAN, RICHARD RUŽA, MARTIN KRIHO  obsadili 2. miesto na turnaji v minihádzanej 1. - 4. ročníkov základných škôl. Žiakov pripravovala p. učiteľka PaedDr. Suchánková. BLAHOŽELÁME!

• ZÁPIS DO 1. ROČNÍKA

Ďakujeme Vám za dôveru a tešíme sa na stretnutie s Vašimi deťmi aj s Vami v septembri 2017 !

kolektív zamestnacov ZŠ na Lachovej ulici

• TESTOVANIE T5 - 2016

• Výsledky testovania T5-2016:

Slovenský jazyk a literatúra:

priemerná úspešnosť v SR: 63,1% - priemerná úspešnosť školy: 65,1%

Matematika:

Priemerná úspešnosť v SR: 62,3% - priemerná úspešnosť školy: 71,4%

• Projekt "Technika hrou od základných škôl" - nadácia Volkswagen

• V školskom roku 2016/2017 sme sa zapojili do projektu "Technika hrou od základných škôl". Poskytovateľom projektu je nadácia Volkswagen

Dôvodom, prečo sme sa zapojili do projektu je jeho praktickosť a prepojenie s reálnym životom. Jednoduché, v bežnom živote ľahko dostupné pomôcky, ktoré deti poznajú z denného života - toto všetko zvyšuje pravdepodobnosť, že dieťa začne lepšie chápať súvislosti, zjemní sa jeho vnímavosť voči prostrediu v ktorom žije. Technika je všade okolo nás a jej bližšie poznanie, práve prostredníctvom projektov ako je tento, sa stáva reálnou skúsenosťou. Realita, ktorú dieťa zažije prostredníctvom priameho zážitku - je nenahraditeľným zdrojom poznania. Zážitok z učenia obohacuje osobnosť dieťaťa a učenie sa pre neho stáva hrou a nadobúda zmysel. Ďalším a nie menej dôležitým dôvodom je potreba inovácie prírodovedného vzdelávania na základnej škole, tak aby teoretické a praktické vedomosti tvorili jeden celok a bolo zamerané na rozvoj samostatného, kreatívneho myslenia detí v oblasti
            prírodovedného a technického poznania.

O priebehu projektu Vás budeme postupne informovať.