• Vydávanie testov na Covid 19

• Vo štvrtok 7.7.2022 sa budú vydávať zákonným zástupcom (tým, ktorí si ich objednali) žiakov testy na Covid 19 pre tých, ktorí si ich nemohli vyzdvihnúť 4.7.2022. od 8:00 do 10:00 h. Poznámka.: nie pre budúcich prvákov !

• Koncoročný výlet do Budapešti

• Dňa 28.6.2022 si žiaci šiesteho ročníka a niekoľko piatakov spríjemnilo posledné dni školského roka výletom do Budapešti. Prvou zastávkou bol Budínsky hrad so zrekonštruovanou jazdiarňou. Z hradu sme mali nádherný výhľad na Pešť, budovu parlamentu a mosty na Dunaji. Z hradu sme sa presunuli k Šándorovmu palácu, ktorý je sídlom prezidentky. Tu žiakov zaujala aj výmena stráží či lanovka. Ďalšou zastávkou bola Rybárska bašta, kde sme si pri výhľade na Matyášov kostol a mesto urobili krátku prestávku spojenú s kúpou suvenírov. Cestou do parku Városliget sme videli niekoľko futbalových štadiónov, sochy na Námestí hrdinov, budovu Széchenyiho kúpeľov a zoo. V parku sme históriu vystriedali trochou oddychu a zábavy na "hudobnom ihrisku", kde predmety vydávali rôzne zvuky. V parku sme si mohli pozrieť aj zaujímavú architektúru budovy Domu hudby. Poslednou zastávkou bolo Tropicárium. Tu sme videli rôzne druhy rýb, žraloky, kto mal šťastie pohladkal aj raju. Okrem rýb sme videli aj korytnačky, obrovského aligátora ale aj najmenšie opice sveta (tzv. hodvábne opice). Najväčšiu horúčavu sme prečkali v obchodnom centre a potom sme sa plný zážitkov vydali na cestu domov.