• Školský klub detí

je súčasťou školy ktorá zabezpečuje pre deti ktoré plnia povinnú školskú dochádzku v základnej škole, činnosť podľa výchovného programu školského zariadenia zameranú na ich prípravu na vyučovanie a na oddych v čase mimo vyučovania.
          Činnosť ŠKD prebieha v kmeňových triedach, v herni ŠKD a v areáli školy pod vedením kvalifikovaných vychovávateliek.
          V ŠKD si deti rozvíjajú vedomosti, zručnosti a postoje získané vo výchovno-vzdelávacej činnosti v škole s rešpektovaním ich záujmov a potrieb.
          Účelne využívajú voľný čas, relaxujú po vyučovaní, formou didaktických hier si upevňujú svoje vedomosti.

Výchovno-vzdelávacia  činnosť sa realizuje v týchto tematických oblastiach výchovy:

-         vzdelávacia

-         spoločensko-vedná

-         pracovno-technická

-         prírodovedno-enviromentálna

-         esteticko-výchovná /výtvarná, hudobná, literárno-dramatická/

-         telovýchovná, zdravotná a športová

Výchovná činnosť sa uskutočňuje v  oddeleniach ŠKD. Počet oddelení sa odvíja od počtu detí prihlásených do ŠKD.

Prevádzka ŠKD prebieha v čase od 6.30 do 17.30

Personálne obsadenie ŠKD                                                          e-mail

Mgr. Gabriela Mráziková                                                                                                 mrazikova@zslachova.sk

Dajana Mauritzová                                                                                                          mauritzova@zslachova.sk

Margita Petrovičová                                                                                                        petrovicova@zslachova.sk

Nadežda Rýzková                                                                                                           ryzkova@zslachova.sk

Andrea Jančiková                                                                                                            jancikova@zslachova.sk

Slavomíra Klincová                                                                                                          klincova@zslachova.sk

Ing. Monika Lipovičová                                                                                                    lipovicova@zslachova.sk

Vychovávateľky je možné kontaktovať aj prostredníctvom:

• EduPage/Správy
          • tel.č.ŠKD: 0947 487 823

ŠKD v školskom roku 2022/2023

v čase platnosti opatrení prijatých na zamedzenie šírenia ochorenia Covid19

Prevádzka ŠKD: od 6.30 do 17.00

·         Ranný klub ŠKD  - deti sa sústreďujú v herni ŠKD

6.30 - 7. 40

Informácia pre rodičov: Vzhľadom na personálne možnosti školy, nie je možné zabrániť premiešavaniu detí z rôznych tried. Deti ktoré prídu do ranného klubu budú tráviť čas spoločne v tzv. Veľkej herni (miestnosť je dostatočne priestranná a je vybavená germicídnymi žiaričmi).

7.40 – 8.00     príprava na vyučovanie  (vo svojich triedach)

·         Po vyučovaní prebieha výchovná činnosť v jednotlivých oddeleniach (zaraďovanie detí do jednotlivých oddelení bude prebiehať počas prvého školského týždňa, t.j. od 5.9. do 9.9.).

Režim po vyučovaní v oddeleniach ŠKD :

1., Príchod detí do ŠKD : po skončení poslednej vyučovacej hodiny (podľa rozvrhu jednotlivých tried)

2., Príprava na obed, obed : 11.35 - 13.45 (podľa rozvrhu hodín jednotlivých tried)

3., Oddychová činnosť : pred a  po naobedovaní – do  14.00

Oddychové činnosti sú pokojné, pohybovo a psychicky nenáročné. Uskutočňujú sa po vyučovaní, resp. za obedom. Pri výbere formy a konkrétneho obsahu činnosti vychovávateľka prihliada na stupeň únavy väčšiny detí, na ich želania a priestorové možnosti.

4., Tématická oblasť výchovy : 14.00 - 14.40

Jednotlivé oblasti pomáhajú uspokojovať potreby a rozvíjať záujmy detí. Patria medzi najdôležitejšiu súčasť obsahu výchovy detí mimo vyučovania. Táto činnosť vedie deti k novému poznaniu, napomáha formovať vzťah detí k učeniu a k škole, je prostriedkom sebarealizácie detí a nepriamo ovplyvňuje i vzťah k budúcemu povolaniu.

4., Rekreačná činnosť: 14.45 - 17.00

Sú plánované tak, aby sa umožnilo deťom stráviť čo najviac voľného času pohybom na čerstvom vzduchu a tak prispieť k ich zdravému telesnému vývinu. Prevládajú tu kolektívne hry - hry s pravidlami, športové a pohybové hry, súťaže v rôznych športových, ale aj netradičných disciplínach.

·         Odchody detí:

-        rodič/zákonný zástupca vyberie čas odchodu dieťaťa písomnou formou  a uvedie ho v tlačive   "Žiadosť o prijatie dieťaťa do Školského klubu detí“ . V prípade mimoriadnej zmeny času odchodu   dieťaťa z ŠKD, požiada o jeho vydanie v inom čase – výlučne preukázateľnou písomnou formou : cez Edupage/rodičovské konto, prípadne písomne: cez tzv.“Zrkadielko“

·         Vydávacie časy (odchody detí domov): deti privedie do priestoru pred hlavným vchodom  školy službukonajúci pedagóg a odovzdá rodičom (prípadne osobe ktorú označil rodič v písomnom prehlásení)

1.      o 13.00

2.      o 14.00

3.       hlavný vydávací čas (po skončení hlavnej výchovnej činnosti) – v polhodinových intervaloch

o 15.30

o 16.00

o 16.30

o 17.00

• Základná škola
      • capek@zslachova.sk