• Halloween - 26. 10. 2022

Včera sa na našej škole uskutočnila súťaž o najkrajšie vyzdobenú triedu v duchu Halloweenu a o najkreativnejšiu masku na škole. Cieľom bolo podporiť kreativitu žiakov a sociálne vzťahy v triede. Žiaci sa zdokonaľovali v rôznych zručnostiach pri práci s rôznymi materiálmi (papier, kartón, plasty, sklo, prírodné materiály). Súťaž o najkrajšie vyzdobenú triedu vyhrala 7.B a najkreativnejšiu výzdobu 5.B. Masky: 1. Elizabeth Majová 5.C, 2. Oliver Hutera 5.A, 3. Alena Kečkešová 7.A.

• Atletická dráha

NOVÉ

Dňom 22.9.2022 je uvedená do prevádzky nová atletická dráha s doskočiskom na skok do diaľky. Investorom je MČ Bratislava - Petžalka.

Športový areál, multifunkčné ihrisko a atletická dráha, je v čase vyučovania určený pre žiakov ZŠ Lachova 1.

Mimo vyučovania je areál prístupný verejnosti.

Veríme, že toto športovisko poskytne deťom aj verejnosti kvalitné možnosti športovania v príjemnom prostredí a že si ho budeme všetci šetriť tak, aby nám mohlo slúžiť čo najdlhšie.

• Koncoročný výlet do Budapešti

Dňa 28.6.2022 si žiaci šiesteho ročníka a niekoľko piatakov spríjemnilo posledné dni školského roka výletom do Budapešti. Prvou zastávkou bol Budínsky hrad so zrekonštruovanou jazdiarňou. Z hradu sme mali nádherný výhľad na Pešť, budovu parlamentu a mosty na Dunaji. Z hradu sme sa presunuli k Šándorovmu palácu, ktorý je sídlom prezidentky. Tu žiakov zaujala aj výmena stráží či lanovka. Ďalšou zastávkou bola Rybárska bašta, kde sme si pri výhľade na Matyášov kostol a mesto urobili krátku prestávku spojenú s kúpou suvenírov. Cestou do parku Városliget sme videli niekoľko futbalových štadiónov, sochy na Námestí hrdinov, budovu Széchenyiho kúpeľov a zoo. V parku sme históriu vystriedali trochou oddychu a zábavy na "hudobnom ihrisku", kde predmety vydávali rôzne zvuky. V parku sme si mohli pozrieť aj zaujímavú architektúru budovy Domu hudby. Poslednou zastávkou bolo Tropicárium. Tu sme videli

• Basketbalový krúžok na ZŠ Lachova

Rozlúčka krúžku s basketbalovým rokom. V pondelok, 20.6.2022 sa basketbalový krúžok rozlúčil s basketbalovým rokom v hale na Domkárskej ulici. Na zápas roka sme si pozvali silného súpera - rodičov. Prvý polčas patril rodičom, ale v druhom sme im zatiahli neviditeľnú ručnú brzdu. Deti nepriaznivé skóre otočili a zápas dotiahli do víťazného konca. Konečný stav DETI : RODIČIA 50 : 46. Ďakujem za celý basketbalový rok a prajem pekné leto. Rudo Mandelík, tréner.

• Deň dobrovoľníkov

ZŠ Lachova - 10.6.2022

V piatok, 10. 6. 2022, sa opäť po dvoch rokoch uskutočnila aktivita, ktorú organizoval INEX Slovakia sa zúčastnili dobrovoľníci jej dobrovoľníci z :

KPMG Slovensko

Profesia spol. s. r.o

Takeda pharmaceuticals slovakia s.r.o

INEX Slovakia

Občerstvenie napiekli rodičia Christiana Lukačoviča a Michala Ďurajku z 9.A.

• Projektový deň - 27. 05. 2022

Po dvojročnej prestávke opať projektový deň na našej škole, tentokrát na tému: Profesie. Opäť vysoká úroveň, veľa informácií, kreativita, tvorivosť, nápaditosť, humor... s tým všetkým sa predstavili naši žiaci svojim spolužiakom z iných tried a pedagógom. Ďakujeme všetkým za perfektný deň a tešíme sa o rok.

• Súťaž basketbalových zručností

V okresnom kole súťaže basketbalových zručností obsadili naše najmladšie talenty 2. miesto. Mali sme ťažkých štvrtáckych súperov, s ktorými sme hrali vyrovnané zápasy. Vďaka za výbornú reprezentáciu školy. Školu reprezentovali: Viktória Drábiková, Ester Bancíková, Samuel Rišian, Lukáš Kánovský, Matúš Tahotný, Adam Urbán, Michal Gramata, Michal Obrtlík, Alexander Havran a Tomáš Halúska.

• MO vo florbale - 17. 05. 2022

Naši žiaci z Lachovej zaznamenali ďalší skvelý výsledok, keď na školských majstrovstvách obvodu vo florbale obsadili 2. miesto. Turnajom prešli vďaka individuálnemu majstrovstvu, kvalitnej kolektívnej hre a bojovnosti. Zlato im ušlo v posledných minútach finálového zápasu proti florbalovej ZŠ Gercenova (3:1), ale striebro potešilo. Za Lachovou ostalo ešte ďalších 10 škôl 5. obvodu.

• Testovanie T9

výsledky školy

Výsledky školy:

SJL - 68,3% (celoslovenský priemer 59,3%)

MAT - 65,5% (celoslovenský priemer 53,2%)

SJL: + 9,2%

MAT: + 12,3%

Gratulujeme žiakom 9. ročníka a všetkým učiteľom, ktorí sa podieľali na tomto výsledku.

• Stolný tenis - okresné kolo

Dňa 6.5.2022 sa naše dve družstvá ZŠ Lachova zložené zo 4 dievčat a 5 chlapcov zúčastnili na Majstrovstvách okresu družstiev v stolnom tenise. Po náročných ale férových zápasoch s výbornou konkurenciou si petržalské zlato a titul majstra okresu zaslúžene odniesli naši chlapci a postúpili na majstrovstvá kraja. Dievčatá obsadili 3. miesto. Gratulujeme. Školu reprezentovali Adam Kiaba, Bruno Bartoň, Richard Kuzica, Benjamín Břečka, nehrajúci kapitán Adam Žiška, Vanesa Haláčková, Karin Michalková, Anna Kališová a Ella Nicol Paľovská.

• Výchovný koncert v Slovenskej filharmónii

V piatok 6. mája boli žiaci 6. - 9. ročníka na koncerte Hudobnej akadémie v Slovenskej filharmónii. Čas strávený v priestoroch Reduty bol pre nich veľkým zážitkom. V interaktívnom programe moderovanom Martinom Vanekom bola žiakom predstavená rozprávka Josefa Suka Radúz a Mahuliena. Ohlasy boli veľmi pozitívne. Veríme, že to nebolo naposledy a tešíme sa na ďalšie zaujímavé a podnetné koncerty.

• ŠKOLA JE ZAPOJENÁ V PROJEKTE ERASMUS+
      • Asistenti učiteľa