• Turnaj vo vybíjanej

     • Dňa 11.5.2023 žiaci 4.A a 4.B reprezentovali našu školu na turnaji vo vybíjanej mladších žiakov v Petržalke, ktorú organizoval Športový klub polície Bratislava na Záporožskej ulici pod názvom "Športom za duševné zdravie detí". Naši žiaci sa prebojovali až do finále a obsadili vynikajúce  2. miesto.  Súťaže sa zúčastnili žiaci 4.A -  Lea Šimková, Linda Šimková, Ekaterina Shatalová, Michal Karola, 4.B - Samuel Fügersi, Tomáš Haluska a Fedor Mikhailov. Srdečne blahoželáme!

     • Príbeh hudby - koncert

     • Naši žiaci sa dňa 11.mája o 11.00 z pohodlia svojich tried zúčastnili jediného streamovaného koncertu na Slovensku po názvom „Príbeh hudby – pridaj sa k nám“, ktorý pripravil Bratislavský chlapčenský zbor. Tento najväčší slovenský cyklus vzdelávacích koncertov, ktorý už desať rokov sledujú desaťtisíce mladých ľudí, nás počas 60 minút previedol svetom hudby. Hudobné ukážky boli v priemernej dĺžke 2-3 minúty, hovorené slovo zanietené a primerané deťom. Počas predstavenia účinkovali Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Bratislavský chlapčenský zbor, Vojenská hudba Ozbrojených síl SR, Šimon Svitok - barytón, Michal Šoltis - pozauna (12 rokov), Gabriel Rovňák - dirigent a moderátor. Spolu viac ako 100 účinkujúcich na koncerte špeciálne pre deti. Sme radi, že sme sa aj my ako škola mohli zúčastniť tohto skvelého hudobného programu a už teraz sa tešíme na budúci rok.

     • Slávik Slovenska - okresné kolo

     • Dňa 10. 5. 2023 sa uskutočnilo okresné kolo 31. ročníka v súťaži interpretácie ľudových piesní Slávik Slovenska 2023 v DK Lúky. Za našu školu sa ho zúčastnili: víťazka II. kategórie Sofia Niňajová z 5. B a víťazka III. kategórie Viktória Lapínová z 8. A, ktorá aj umiestnila na krásnom 3. mieste. Žiačky pripravovala p. učiteľka Kánová. Srdečne blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu našej školy.

     • Malá olympiáda v anglickom jazyku

     • Dňa 4 5. sa uskutočnila Malá olympiáda v anglickom jazyku na našej škole. Zúčastnilo sa 10 škôl z celej Petržalky. Súťažilo sa v 6 disciplínach v dvojčlenných družstvách. Naši žiaci sa umiestnili na peknom 4. mieste.Všetķým gratulujeme.

     • MO v atletike

     • Dňa 27.4.2023 sa naše družstvá dievčat a chlapcov zúčastnili na Majstrovstvách okresu v atletike. Naše nádeje sa medzi množstvom atlétov okresu nestratili a vybojovali 5 medailí z 12 disciplín kráľovnej športu. V konečnom poradí škôl, kde sa bodujú a sčítavajú všetky výkony vrátane štafety 4x60 m, obsadili dievčatá 5. miesto a chlapci 3. miesto. Gratulujeme víťazom a ďakujeme všetkým za reprezentáciu školy. Školu reprezentovali:

      Ella Nikol Paľovská - 1. miesto skok do výšky  

      Richard  Kuzica - 2. miesto beh na 800 m

      Nikolas Koffer - 3. miesto hod vortexom

       Paula Zuzkáčová - 3. miesto beh na 800 metrov a 3. miesto skok do diaľky

      Juraj Haring - 4. miesto skok do výšky

      Laura Zuzkáčová

      Nela Hlucháňová

      Tereza Škrabáková

      Nina Paľovská

      Martin Filo

      Slavomír Škrabák

      Tomáš Dubovec

     • MO v basketbale 3x3

     • Dňa 26.4.2023 sa naši basketbalisti zúčastnili na Majstrovstvách okresu v basketbale 3x3. Chlapci podávali výborné výkony a vyhrali B-skupinu, v ktorej porazili aj celkového víťaza turnaja ZŠ Turniansku. V semifinálových a finálových zápasoch však nepremenili dôležitých 12 trestných hodov, a tým posadili súperov na víťazného koňa. Trestné hody sa pritom v hre 3x3 počítajú za 1 bod ako koše z hry. Nakoniec naši basketbalisti obsadili 4. miesto za ZŠ Turnianska, Budatínska a Dudova. Školu reprezentovali: Martin Košičár, Rudolf Horváth, Martin Kodaj, Tomáš Dubovec, Michal Jankovič a Lukas Branský. Gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

     • Úspechy z matematiky na ZŠ Lachova

     • Každoročne sa naša škola zúčastňuje matematických súťaží. V okresnom kole Pytagoriády sa náš žiak Peter Capek zo 7.B umiestnil na 1. mieste. Ďalší úspešní riešitelia boli: Alena Koutná z 5.B, Nina Wildgrube zo 6.B, Martin Košičár z 8.A. V okresnom kole Matematickej olympiády sa Alenka Koutná z 5.B umiestnila na 1. mieste. Ďalšie úspešné riešiteľky boli: Tamara Bisová z 5.A, Mária Brudňáková z 8.B a Viktória Lapínová z 8.A. Žiakov pripravovali pani učiteľky Ing. Lenka Ďuricová a Mgr. Anna Sandtnerová. Všetkým gratulujeme a ďakujeme.

     • Novodobo so Shakespearom

     • Každoročne sa naša škola zúčastňuje okresného kola anglickej súťaže Novodobo so Shakespearom. Súťaží sa v prednese prózy, poézie a v speve v dvoch kategóriách. Naši žiaci boli opäť veľmi úspešní: 1. miesto získali Michaela Povrazníková z 8.A a Gréta Bartoňová zo 6.B v prednese, Viktória Lapínová z 8.A v speve. 3. miesto získali Vanesa Halačková z 9.B a Milota Bobáľová z 5.A v speve. 4. miesto získali Emil Rác z 9.A, Lujza Kozáková z 5.A a Alžbeta Hričovská z 8.A v prednese. Žiakov pripravovali pani učiteľky PaedDr. Renáta Hebortová a Mgr. Mária Máčadyová.Všetkým žiakov gratulujeme.

     • Svet okolo nás

     • Aj tento školský rok sme sa zapojili do vzdelávacieho projektu Svet okolo nás, ktorý je zameraný na spoznávanie krajín. 28. apríla 2023 sa žiaci 6. - 9. ročníka zúčastnili projekcie Čína – ríša za Veľkým múrom. Žiaci sa prostredníctvom zaujímavých videí a animácií dozvedeli rôzne geografické fakty, stručnú históriu, informácie o obyvateľstve, náboženstve a tradíciách Číny. Projekcia sa žiakom veľmi páčila. Ďakujeme p. učiteľke Mgr. Z. Kohútovej za organizačné zabezpečenie akcie.

     • Štúrov Zvolen

     • Dňa 27.04.2023 sa uskutočnilo obvodné kolo súťaže v rétorike Štúrov Zvolen. Náš žiak Miloš Hlava z 9.A, ktorého pripravovala p. učiteľka Mgr. Lenka Fiľakovská, sa umiestnil na fantastickom 1. mieste. Postúpil priamo do celoslovenského kola, ktoré sa uskutoční v júni vo Zvolene. Milošovi ďakujeme za úžasnú reprezentáciu našej školy a držíme mu palce v celoslovenskom kole, na ktorom sa zúčastnia najlepší rečníci z celého Slovenska.

     • Projektový deň na tému filmy

     • Dňa 21.4.2023 sa po roku opäť konal Projektový deň. Naše triedy na 2. stupni sa zmenili na rozprávkový svet filmových štúdií: Šmolkovia nás rozosmiali, Harry Potter nastúpil do Rokfortu, v Noci v múzeu ožili všetky exponáty a Karry nesklamal svojho syna. V rozprávke V hlave sme sa zoznámili so všetkými emóciami a Kevin v Sám doma ochránil dom pred zločincami. Herecké výkony, húževnatosť a nadšenie detí hodnotila porota v 2 kategóriách.
      Kategória mladší žiaci: 1. miesto - 5.C, 2. miesto - 5.B, 3 miesto - 6.A. Kategória starší žiaci: 1. miesto - 9.A, 2. miesto - 8.A, 3. miesto - 9. B. Ani jedna trieda neostala bez diplomu: za najlepšiu výzdobu dostala diplom 5.A, za kaskadérske kúsky 6.B, za najlepší herecký výkon 7.A, za najlepšiu spoluprácu hercov 7.B, za najlepší tanec 8.B.
      Všetkým gratulujeme a ďakujeme.

     • Basketbalový krúžok na ZŠ Lachova

     • Dňa 23.4.2023 odohral náš zmiešaný basketbalový krúžok 5. kolo mikroligy. Stretol sa s družstvami Vysokej pri Morave, BSC Turnianska, Interu Bratislava. Deti podali bojovný výkon a znova zanechali výborný dojem.

     • Slávik Slovenska na ZŠ Lachova

     • Dňa 13. apríla 2023 sa naši žiaci premenili na malých spevákov a v školskej súťaži Slávik Slovenska predviedli svoje spevácke nadanie. Úvod súťaže nám spríjemnilo hudobno-spevácke číslo žiakov 1.B triedy pod vedením p. učiteľky Hudecovej. Súťažilo sa v troch kategóriách.Prvú kategóriu zastúpili žiaci 1. - 3. ročníka, v druhej kategórii zabojovali žiaci 4. - 6. ročníka a v tretej kategórií 7. – 9.ročníka.V prvej kategórií blahoželáme Natálii Woloszyovej, ktorá sa umiestnila na druhom mieste a Adamovi Bagovi na treťom mieste.V druhej kategórií gratulujeme SOFII NIŇAJOVEJ ku krásnemu 1.miestu, Tamare Vrbenskej k 2.miestu a Matúšovi Madleňákovi k 3.miestu.V tretej kategórií blahoželáme k 1.miestu VIKTÓRII LAPÍNOVEJ.Dievčatá, ktoré vyhrali prvé miesta, nás budú reprezentovať v okresnom kole. Držíme im palce! Všetkým zúčastneným ďakujeme a prajeme veľa radosti zo spevu.

     • Mikroliga 01. 04. 2023

     • Dňa 1.4.2023 odohrali naši najmenší baskeťáci z basketbalového krúžku 4. kolo mikroligy v Malackách. Vyhral každý kto prišiel a hral, pretože je to pravidlo tejto ligy.

     • ZŠ Lachova – Majster 5. obvodu vo florbale 2022/23

     • Chlapčenská florbalová reprezentácia ZŠ Lachova sa v dňoch 29. a 30.3. zúčastnila na Školských majstrovstvách 5. obvodu vo florbale.. Po víťazných zápasoch v skupine „C“ družstvo postúpilo do semifinále, kde porazilo víťaza skupiny „D“ ZŠ Vývojova Rusovce a spolu s víťazom skupiny „A“ ZŠ Černyševského postúpilo do finále. Florbalová základná škola Černyševského, úradujúci majster obvodu, vo finálovom zápase na domácom ihrisku od začiatku vyhrávala nad ZŠ Lachova 1:0. Lachova však postupne získavala hernú prevahu. Chlapci napádali súpera po celom ihrisku a neustále zamestnávali ich brankára. Černyševského betónovala obranu a zmohla sa na niekoľko nebezpečných výpadov na brankára Lachovej. V obrovskom tlaku a vypätí síl zlyhávala Lachovej presnosť streľby na bránku. Strely často končili na tyčke, žrdi alebo mimo bránky. Sympatický výkon Lachovej oceňovalo potleskom aj 56 neplatiacich divákov a hnalo chlapcov vpred. Vo fantastickej atmosfére a po neuveriteľnom športovom výkone, Lachova vyrovnala na 1:1 a onedlho otočila stav finále na svoju stranu. Napriek záverečnej presilovke súpera, Lachova s prehľadom udržala výsledok 1:3 a po minuloročnom 2. mieste zaslúžene získala titul florbalového Majstra obvodu Bratislava 5. Chlapci si týmto víťazstvom zabezpečili postup na majstrovstvá kraja, kde budú prvý raz hrať na veľkom ihrisku 5+1 brankár. Blahoželáme víťazom: Slavomír Škrabák, David Halák, Martin Košičár, Samuel Štuk (brankár), Martin Štubňa (brankár), Michal Jankovič, Tomáš Dubovec, Damián Ivák, Martin Gschwenk, Tomáš Podmeník, Tomáš Pucher, Benjamín Břečka, Martin Kodaj (asistent trénera a fotograf) a Rudo Mandelík (tréner).

     • Víťazstvo v literárnej súťaži "Hviezdoslavov Kubín"

     • Dňa 29. marca 2023 sa na ZŠ Gessayova uskutočnilo okresné kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín. Tento rok sa  podujatia zúčastnil rekordný počet súťažiacich, až 110 žiakov z celej Petržalky, ktorí súťažili v recitovaní poézie alebo prózy v troch vekových kategóriách. Naša žiačka 4.B triedy, Zuzana Murinová, sa  umiestnila na 1. mieste v recitovaní prózy v 1. kategórii (2.-4.ročník) s textom Roald Dahl: Matilda

      K tomuto krásnemu úspechu srdečne blahoželáme Zuzke Murinovej  i pani učiteľke Petre Sýkorovej, ktorá ju na túto súťaž pripravila.

  • Kontakty

   • Základná škola
   • +421 2 623 11 667, +421 947 487 827
   • Lachova č. 1 851 03 Bratislava Slovakia
   • IČO: 317 80 474
   • DIČ: 20 20 95 68 28
   • Mgr. Martin Capek, riaditeľ capek@zslachova.sk Tel.: +421 2 623 11 667
   • Mgr. Mária Trnková, zástupkyňa riaditeľa pre 1. stupeň, trnkova@zslachova.sk, 0947 487 822
   • PhDr. Dagmar Phungová, zástupkyňa riaditeľa pre 2. stupeň phungova@zslachova.sk 0947 487 825
   • Mgr. Barbora Skalská, špeciálna pedagogička, vedúca inkluzívneho tímu skalska@zslachova.sk 0947 487 824
   • Mgr. Andrea Malíšková, maliskova@zslachova.sk, školská psychologička 0947 487 826
   • Emília Sedničková, vedúca školskej jedálne, tel.: 62 31 44 25 (od 7:30 do 14:00), 0947 487 820, e-mail: kuchyna@zslachova.sk
   • Školský klub detí: 0947 487 823
   • Mgr. Zuzana Határová, školský poradca, hatarova@zslachova.sk, 0947 487 829
  • Prihlásenie