• Dobrovoľníci na našej škole

• 8.6.2018 nám s úpravou areálu pomáhali dobrovoľníci z firiem Adient Slovakia s.r.o, IBM International Services Centre s.r.o.,Johnson Controls International, spol. s r.o., Plzeňský Prazdroj Slovensko, a.s..

Aktivitu organizoval INEX Slovakia - občianske združenie, zastúpené pani Máriou Ďurajkovou.

ĎAKUJEME !

• Stretnutie s Goethem

• Na okresnom kole súťaže v prednese nemeckej poézie a prózy sa naša žiačka Marianna Schusterová z 9.A umiestnila na 2. mieste. Pripravovala: Mgr. Határová. Blahoželáme!

• Športom za duševné zdravie detí

• Naši športovci opäť úspešní!  Tentokrát dňa 16.05.2018 vo vybíjanej tretí z deviatich prvostupňových družstiev bratislavských základných škôl v Dome športu v znamení podujatia "Športom za duševné zdravie detí". Deti pripravuje Mgr. Marčoková a Mgr. Mandelík. Blahoželáme :-)

• MINI BASKET SHOW

• Pekný úspech priniesla basketbalová prípravka ZŠ Lachova z Mini Basket Show v Poprade, organizovanej Slovenskou basketbalovou asociáciou. Po novembrovom víťazstve v bratislavskom regionálnom kole družstvo postúpilo do aprílového celoslovenského finále, kde obsadilo konečné 5. miesto. Našu školu reprezentovali žiaci 2.- 4. ročníkov: MARTINA TOMAŠČÍKOVÁ, SOPHIA ŽUDELOVÁ, KIKA KRUCKÁ, VANESSA HALÁČKOVÁ, MAGDA ZELINKOVÁ, BENI PASTI, MARTIN KODAJ, MICHAL JANKOVIČ, PETER JANKOVIČ, TOMÁŠ PODMENÍK, MARTIN KOŠIČÁR, TOMÁŠ DUBOVEC, MAX RANDJAK,  MATÚŠ SCHOLTZ, TOMÁŠ FILO a RUDOLF HORVÁTH. Žiakov pripravoval p. učiteľ telesnej výchovy Mgr. Rudolf Mandelík.  Ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy a Bratislavy.

• SLÁVIK SLOVENSKA

• Dňa 3. 5. 2018 sa na našej škole uskutoční okresné kolo súťaže Slávik Slovenska 2018.

Podrobné informácie nájdete v ľavom menu našej stánky v záložke Dokumenty

• Hviezdoslavov Kubín - školské kolo

• Výborná atmosféra, super výkony, tréma, smiech ...

...všetci sa snažili, verše potili,

Jožko Pletko plietol,

s princeznou sa stretol :-)))

Víťazom školského kola - GRATULUJEME.

Do okresného kola postupujú:

1. stupeň - Vanesa Halačková - próza,  Katarína Váleková - poézia.

2. stupeň - Katarína Balleková

• ZÁPIS DETÍ DO PRVÉHO ROČNÍKA

• Zápis prvákov a Deň otvorených dverí

Vážení rodičia budúcich prvákov!

V dňoch 6. a 7. apríla 2018 sa uskutoční zápis detí do prvého ročníka na školský rok 2018/2019.

Predchádzať mu bude Deň otvorených dverí 27.3.2018.

O oboch udalostiach nájdete informácie na tomto mieste.

• NaDevíne

• Do galérie NaDevíne boli pridané fotografie.

Dňa 5.5.2018 sa na hrade Devín konali Rytierske dni a naši žiaci z historického krúžku s p. učiteľkou Mgr. Lenkou Fiľakovskou na ňom nemohli chýbať. Žiaci sa okrem histórie hradu Devín dozvedeli mnoho zaujímavostí zo života rytierov, zasúťažili si vo viacerých disciplínach a na záver mali možnosť vidieť rytiersky turnaj, v ktorom štyria rytieri bojovali o priazeň divákov. Žiaci si tento deň naplno užili.

• Farebný týždeň začal

• Na prázdniny sa tešíme - farebný týždeň začíname.... žltá, zelená. modrá streda, štvrtok orange, srdiečko na koniec pre vás všetkých. Ďakujeme všetkým, ktorí sa zúčastnili a pomáhali

• TESTOVANIE PIATAKOV

• T5-2017/2018