• 40 rokov ZŠ na Lachovej ulici

     • 40. výročie založenia ZŠ na Lachovej ulici

      Vážení kolegovia,zamestnanci školy, žiaci a vážení rodičia !

      Ďakujem Vám za realizáciu a pomoc pri oslavách založenia našej školy. 

      V utorok 10.12. a v piatok 13.12. 2019 sme strávili príjemné chvíle pri prezentácii našej školy a pri priateľských rozhovoroch.

      Dovoľte mi, aby som Vám poprial pokojné prežitie vianočných sviatkov a veľa zdravia a úspechov v roku 2020. 

       

      Martin Capek, riaditeľ

      dakovny_list.pdf

       

       

     • Erazmus+, Třebíč, november 2019

     • Do galérie Erazmus+, Třebíč, november 2019 boli pridané fotografie.

      Naša škola sa zapojila do medzinárodného programu ERASMUS+ pod názvom ,,Vodné ekosystémy v Európe ‘‘. Projekt  je zameraný na spoločný výskum v oblasti hydrológie, meteorológie a biológie. Našimi partnerskými    školami sú školy v Česku, Chorvátsku a Lotyšsku. Cieľom spoločných stretnutí  je okrem odbornej činnosti, hydrologických meraní, aj vzájomné spoznávanie jednotlivých európskych krajín, jazykov, kultúr a zvykov. Naša prvá návšteva bola v Třebíči v novembri 2019. Absolvovali sme bohatý program plný rôznych aktivít. Videli sme, sa ako sa vyrába kojenecká voda v Heralticiach, navštívlili sme vodnú elektráreň v Delšiciach a vodáreň v Štítaroch, užili si prehliadku mesta Třebíč so vzácnou bazilikou zapísanou v UNESCO  a židovskou štvrťou. Počas tanečného večera sme sa učili tancovať polku a valčík. Prešli sme množstvo okolitých miestnych rybníkov, odoberali sme materiál na svoj výskum, na ktorom sme potom spoločne v škole pracovali.  Začali sme tiež pracovať na spoločnom slovníku, ktorý budeme počas 2 rokov dokončovať. Už teraz sa tešíme  na ďalšie zážitky. V apríli 2020 sa stretneme opäť, tento raz u nás v Bratislave.

       

     • Halloween v ŠKD

     •   Dňa 28.októbra do našej školy po roku opäť zavítal Halloween. Ako mávnutím  čarovného prútika sa z našich detí i pani vychovávateliek razom stali príšerky a strašidlá.Celé odpoludnie sa nieslo v duchu tohto sviatku. V oddeleniach ŠKD sme súťažili, tancovali a pochutnávali si na všelijakých dobrotách.  Pevne veríme, že sa k nám strašidielka o rok vrátia zas.
      Všetky masky boli vyrobené a navrhnuté do najmenších detailov. Za čo ďakujeme aj Vám, milí rodičia.

       

     • Nové lavičky na školskom dvore

     • V septembri sa nám podarilo vďaka zamestnaneckému projektu z Nadácie Orange inštalovať v školskom areáli lavičky, ktoré slúžia žiakom z našej školy počas vyučovania ale aj širšej verejnosti počas voľných chvíľ strávených v tomto areáli. Prvým veľkým využitím bolo aj podujatie ŠKD „Šarkaniáda“, keď lavičky ocenili aj starší rodinní účastníci.

     • Školské stravovanie

     • POZOR ZMENA !

      Vážení rodičia !

      Na základe VZN MČ Bratislava - Petržalka č. 15/2019 zo dňa 30.9. 2019 dochádza k nasledujúcim zmenám od 22.10.2019:

      Zákonný zástupca dieťaťa  uhrádza režijné náklady vo výške 0,40€/deň/žiak za odobratú stravu a za neodobratú stravu v danom stravovacom dni, ak nedhlási svoje dieťa z poskytovania stravy do 7:30 daného dňa.

      Na základe tohoto opatrenia už nebude možné neodhlásenú stravu odoberať do vlastných nádob, lebo vzniká dostatočný časový priestor na odhlásenie stravy.

       

      VZN_c_15_2019_o_vyske_prispevkov_na_uhradu_v_skolach_a_sk._zariadeniach.pdf

       

      ODHLASOVANIE OBEDOV OD 22.10.2019 do 7:30 h

       

     • Školský atletický míting

     • Naše žiačky a žiaci sa v septembri zúčastnili na petržalskom Školskom atletickom mítingu, kde sa im podarilo úspešne reprezentovať školu v konkurencii 12 škôl.  Najlepšie výsledky dosiahli:

      Lenka Pekárová - 3. miesto - 60 m ml. žiačky (9,52)  

      Roland Lehotský  - 2. miesto - 60 m st. žiaci (8,40)

      Roland Lehotský - 2. miesto - skok do diaľky st. žiaci  (472)    

      Leon Varsík  - 2. miesto - 800 m st. žiaci (2:30,60)

      Ela Paľovská, Leon Varsík, Lenka Pekárová a Roland Lehotský - 1.miesto - zmiešaná štafeta 4x60m-(35,18 )

      Všetkým reprezentantom gratulujeme.

     • Historický krúžok - 19. 10. 2019

     •  

      Naši žiaci z Historického krúžku, ktorý vedie p. učiteľka Mgr. Lenka Fiľakovská, navštívili v sobotu vojenský cintorín v Kopčanoch. Na pamiatku padlým vojakom počas 1. svetovej vojny zasadili spolu s významným slovenským historikom PhDr. Dušanom Kováčom strom ginko biloba. Akciu zorganizovalo OZ Presadíme. Na záver si posedeli pri ohni, porozprávali sa a pochutnali si na špekáčikoch. Aj takto aktívne je možné stráviť sobotňajšie dopoludnie.

     • Exkurzia Podolie - Krakovany, 15. 10. 2019, 5.ABC

     • Do galérie Exkurzia Podolie-Krakovany,15.10.2019,5.roč. boli pridané fotografie.

      Deti z 5. ročníka s p. učiteľkami Mgr. M. Malinkovičovou, Mgr. L. Fiľakovskou a Mgr. Z. Kohútovou navštívili park s miniatúrami slovenských hradov v Podolí a farmu s ovcami a pštrosmi v Krakovanoch, kde kŕmili voľne behajúce ovečky. Prezreli si aj expozíciu múzea Za krakovskú bránu, kde sa dozvedeli množstvo zaujímavostí zo života rodiny na vidieku v minulosti a pozreli si dobové exponáty. Všetkým deťom sa exkurzia veľmi páčila.

       

     • Krúžok: Ako sa stať úspešným a bohatým

     • Od septembra sa našej škole otvára nový krúžok pre žiakov 7. - 9. ročníka  s názvom : Ako sa stať úspešným a bohatým.  Žiaci sa hravou formou prostredníctvom mnohých aktivít a prácou na počítači naučia ako správne narábať s peniazmi. Po úspešnom absolvovaní získajú oficiálny certifikát z finančnej gramotnosti, ktorý im pomôže pri nástupe na strednú školu. Záujemcovia sa môžu  hlásiť u p. uč. Mgr. Lenky Fiľakovskej.

        

     • OZNAM

     • Dňa 11.9. 2019 o 17:30 h sa uskutočnia triedne schôdzky. Všetci rodičia sú vítaní.

     • Petržalka na plavárni

     • Naše družstvo sa zúčastnilo na akcii "Petržalka na plavárni":
      Petržalka spoločne preplávala 346 400 m, čo je o 5 150 m viac ako vlani. 369 účastníkov, medzi ktorými boli žiaci z ôsmich petržalských základných škôl, súťažilo o najlepší výkon. Skončili sme na stupňoch víťazov.
      Výsledky:
      1. ZŠ Lachova (21,6 km)
      2. ZŠ Holíčska (16,5 km)
      3. ZŠ Gessayova (12,6 km)
      Petržalka spoločne preplávala 346 400 m, čo je o 5 150 m viac ako vlani. 369 účastníkov, medzi ktorými boli žiaci z ôsmich petržalských základných škôl, súťažilo o najlepší výkon. Skončili sme na stupňoch víťazov. Výsledky: 1. ZŠ Lachova (21,6 km)2. ZŠ Holíčska (16,5 km)3. ZŠ Gessayova (12,6 km)Gratulujeme deťom.

     • Oznam

     • Z dôvodu vysokých teplôt bude od 13.6.2019 skrátené vyučovanie:

      1.hod.:8:00-8:40,

      2.hod.:8:50-9:30,

      3.hod.:9:45-10:25,

      4.hod.:10:40-11:20,

      5.hod.:11:30-12:10,

      6.hod.:12:20-13:00.

     • Detská futbalová liga

     • Detská futbalová liga má nového majstra Bratislavy, ktorý postúpil na majstrovstvá SR:
      ZŠ Lachova!!! Gratulujeme!!!
      🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆

      Najlepším strelcom ligy sa stal Slávko Škrabák (ZŠ Lachova), ktorý nastrieľal 33 gólov a bol ocenený aj za najkrajší gól ligy.

      Finálnu tabuľku ako aj ďalšie informácie nájdete na webe:
      http://bratislava.detskaliga.sk/440/leagutables

       

       

       

     • Jazykovo-poznávací pobyt vo Veľkej Británii

     • Od 21.5. do 1.6.2019 absolvovali žiaci našej školy s p. učiteľkou PaedDr. Renátkou Hebortovou nezabudnuteľný výlet do Veľkej Británie. Dopoludnia sa učili v anglickej škole a popoludní robili výlety. Videli napr. svetoznáme Stonehenge, divadlo na skalách nad morom Minack theatre, ostrov St. Michael Mount, Lands End.  V Londýne navštívili múzeum voskových figurín Madame Thussauds,  Greenwich nultý poludník, kráľovské observatórium, Tower,  London Eye. Posledný deň strávili v parížskom Disneylande.

     • Projektový deň 6.6.2018

     • Množstvo zaujímavých tém, v duchu ktorých sa Projektový deň každý rok odohráva, doplnila tento rok téma veľmi zaujímavá: vynálezy ľudstva. Ďalekohľad, lietadlo, gramofón, GPS, telefón, fotoaparát, koleso - to všetko deti z druhého stupňa pripravili pre divákov zaujímavou a vtipnou formou divadelných predstavení. Kulisy vyrobené z kartónu, autentické kostýmy zladené s témou scénky, texty a herecké výkony, za ktoré by sa nemuseli hanbiť profesionáli - deti jednoducho znova predviedli to najlepšie, čo v nich je.  A toto je hlavný cieľ Projektového dňa - aby deti v triede spolupracovali na spoločnej veci, aby ukázali svoj skrytý talent, aby sa nakoniec tešili z dobre odvedenej práce. A tento rok sa to znova podarilo.

     • Tanec v duši 4.6.2019

     • V utorok 4. júna  popoludní sa v DK Zrkadlový háj uskutočnil 7. ročník podujatia Tanec v duši. Žiaci z dvanástich Školských klubov pri ZŠ v zriaďovateľskej pôsobnosti mestskej časti Petržalka, predviedli svoje tanečné kreácie. Školský klub z našej základnej školy reprezentovalo osem talentovaných tanečníc, ktoré svoje  vystúpenie zvládli vynikajúco a vyslúžili si potlesk zaplneného hľadiska. K predvedenému výkonu blahoželáme: Kristínke Kruckej zo 4.B, Lucke Slovákovej z 2.C, Miške Červinkovej z 3.A  a z 1. B  dievčatám Kristínke Hívešovej, Line Szabovej, Sárke Šurekovej, Nelke Ďurišovej, Julke Kováčovej. Veľká vďaka patrí pani vychovávateľkám Naďke Rýzkovej a Mgr. Gabike Mrázikovej, ktoré sa postarali o choreografiu a nácvik tanečného vystúpenia. Za predvedený výkon všetkým ĎAKUJEME!

     • Technické múzeum Viedeň 28.5.2019

     • Dňa 28.5.2019 sa žiaci 5.B, 6.A a 6.B s p. učiteľkami Mgr. Lenkou Fiľakovskou, Mgr. Zuzkou Határovou a Mgr. Zuzkou Kohútovou zúčastnili exkurzie v Technickom múzeu vo Viedni. Na vlastnej koži si vyskúšali zákony fyziky, chémie či matematiky. Po ceste naspäť sa zastavili v malej dedinke Kittsee v čokoládovni, kde mohli ochutnať a kúpiť si čokoládové dobroty. 

       

     • Begegnung mit Goethe 28.5.2019

     • V okresnom kole súťaže v prednese nemeckej poézie a prózy v nemeckom jazyku obsadila naša žiačka A. Brudňáková z 8.A 3.miesto. Pripravovala ju p. učiteľka Mgr. Zuzka Határová. Blahoželáme! 

  • Kontakty

   • Základná škola
   • capek@zslachova.sk
   • +421 2 623 11 667 +421 947 487 827
   • Lachova č. 1 851 03 Bratislava Slovakia
   • IČO: 317 80 474
   • DIČ: 20 20 95 68 28
   • Mgr. Martin Capek, riaditeľ capek@zslachova.sk Tel.: +421 2 623 11 667
   • Mgr. Mária Trnková, zástupkyňa riaditeľa pre 1. stupeň, trnkova@zslachova.sk, 0947 487 822
   • PhDr. Dagmar Phungová, zástupkyňa riaditeľa pre 2. stupeň phungova@zslachova.sk 0947 487 825
   • 0947487823
   • Mgr. Barbora Skalská, špeciálna pedagogička, vedúca inkluzívneho tímu skalska@zslachova.sk 0947 487 824
   • Mgr. Kristína Sabolová, sabolova@zslachova.sk, školská psychologička - t.č. nedostupná 0947 487 862
   • Emília Sedničková, vedúca školskej jedálne, tel.: 62 31 44 25 (od 7:30 do 14:00), 0947 487 820, e-mail: kuchyna@zslachova.sk
  • Prihlásenie