• Detská futbalová liga

     • Detská futbalová liga má nového majstra Bratislavy, ktorý postúpil na majstrovstvá SR:
      ZŠ Lachova!!! Gratulujeme!!!
      🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆

      Najlepším strelcom ligy sa stal Slávko Škrabák (ZŠ Lachova), ktorý nastrieľal 33 gólov a bol ocenený aj za najkrajší gól ligy.

      Finálnu tabuľku ako aj ďalšie informácie nájdete na webe:
      http://bratislava.detskaliga.sk/440/leagutables

       

       

       

     • Jazykovo-poznávací pobyt vo Veľkej Británii

     • Od 21.5. do 1.6.2019 absolvovali žiaci našej školy s p. učiteľkou PaedDr. Renátkou Hebortovou nezabudnuteľný výlet do Veľkej Británie. Dopoludnia sa učili v anglickej škole a popoludní robili výlety. Videli napr. svetoznáme Stonehenge, divadlo na skalách nad morom Minack theatre, ostrov St. Michael Mount, Lands End.  V Londýne navštívili múzeum voskových figurín Madame Thussauds,  Greenwich nultý poludník, kráľovské observatórium, Tower,  London Eye. Posledný deň strávili v parížskom Disneylande.

     • Projektový deň 6.6.2018

     • Množstvo zaujímavých tém, v duchu ktorých sa Projektový deň každý rok odohráva, doplnila tento rok téma veľmi zaujímavá: vynálezy ľudstva. Ďalekohľad, lietadlo, gramofón, GPS, telefón, fotoaparát, koleso - to všetko deti z druhého stupňa pripravili pre divákov zaujímavou a vtipnou formou divadelných predstavení. Kulisy vyrobené z kartónu, autentické kostýmy zladené s témou scénky, texty a herecké výkony, za ktoré by sa nemuseli hanbiť profesionáli - deti jednoducho znova predviedli to najlepšie, čo v nich je.  A toto je hlavný cieľ Projektového dňa - aby deti v triede spolupracovali na spoločnej veci, aby ukázali svoj skrytý talent, aby sa nakoniec tešili z dobre odvedenej práce. A tento rok sa to znova podarilo.

     • Tanec v duši 4.6.2019

     • V utorok 4. júna  popoludní sa v DK Zrkadlový háj uskutočnil 7. ročník podujatia Tanec v duši. Žiaci z dvanástich Školských klubov pri ZŠ v zriaďovateľskej pôsobnosti mestskej časti Petržalka, predviedli svoje tanečné kreácie. Školský klub z našej základnej školy reprezentovalo osem talentovaných tanečníc, ktoré svoje  vystúpenie zvládli vynikajúco a vyslúžili si potlesk zaplneného hľadiska. K predvedenému výkonu blahoželáme: Kristínke Kruckej zo 4.B, Lucke Slovákovej z 2.C, Miške Červinkovej z 3.A  a z 1. B  dievčatám Kristínke Hívešovej, Line Szabovej, Sárke Šurekovej, Nelke Ďurišovej, Julke Kováčovej. Veľká vďaka patrí pani vychovávateľkám Naďke Rýzkovej a Mgr. Gabike Mrázikovej, ktoré sa postarali o choreografiu a nácvik tanečného vystúpenia. Za predvedený výkon všetkým ĎAKUJEME!

     • Technické múzeum Viedeň 28.5.2019

     • Dňa 28.5.2019 sa žiaci 5.B, 6.A a 6.B s p. učiteľkami Mgr. Lenkou Fiľakovskou, Mgr. Zuzkou Határovou a Mgr. Zuzkou Kohútovou zúčastnili exkurzie v Technickom múzeu vo Viedni. Na vlastnej koži si vyskúšali zákony fyziky, chémie či matematiky. Po ceste naspäť sa zastavili v malej dedinke Kittsee v čokoládovni, kde mohli ochutnať a kúpiť si čokoládové dobroty. 

       

     • Begegnung mit Goethe 28.5.2019

     • V okresnom kole súťaže v prednese nemeckej poézie a prózy v nemeckom jazyku obsadila naša žiačka A. Brudňáková z 8.A 3.miesto. Pripravovala ju p. učiteľka Mgr. Zuzka Határová. Blahoželáme! 

     • Minihádzaná 15.5.2019

     • Do galérie Minihádzaná 15.5.2019 boli pridané fotografie.

      Skvelý úspech dosiahli naši šiestaci na minihádzanárskom turnaji "Športom za duševné zdravie" organizovanom ŠKP Bratislava. Chlapci obsadili 1. miesto a získali zlatý pohár: Sebastián Rumíšek, Dávid Ardon, Samuel Šubert, Jakub Krucký, Ján Trokan a Lukáš Blaško. Pripravoval p. učiteľ Mgr. R. Mandelík. Blahoželáme!

       

     • Minibasket Show 2.5.2019

     • Do galérie Minibasket Show 2.5.2019 boli pridané fotografie.

      Po víťazstve v regionálnom kole na Minibasket Show postúpili naši najmenší basketbaloví reprezentanti školy do celoslovenského finále v Hant Aréne dňa 2.5.2019, kde sme  obsadili konečné 5. miesto a potvrdili našu pozíciu z roku 2018. Blahoželáme úspešným finalistom. Našu školu reprezentovali: Petráš Peter 2.A, Scholtz Matúš 3.A, Petráš Alex 3.A, Strážay Jakub 3.A, Randjak Max 3.A, Tahotný Ivan 3.B, Kiabová Ela 3.B, Štuk Samuel 4.A, Majo Alex 4.C, Domotor Alex 4.C, Krucká Kika 4.B, Zelinková Magda 4.B, Košičár Martin 4.A, Ottmarová Daniela 4.C, Ottmarová Tereza 4.C, Deák Matúš 4.B. Pripravoval p. učiteľ Mgr. Rudolf Mandelík. Blahoželáme!

       

     • McDonald’s Cup 29.4.2019

     • Do galérie McDonald’s Cup 29.4.2019 boli pridané fotografie.

      V okresnom kole futbalového McDonalds Cupu zmiešaných družstiev obsadili naši štvrtáci 2. miesto, keď v sychravom počasí vyhrali 3 a prehrali 1 zápas. Slavomír Škrabák bol so 16 gólmi vyhlásený za najlepšieho strelca turnaja. Školu reprezentovali aj Katarína Ďurdíková, Paula Zuzkáčová, Martin Kodaj, Martin Košičár, Benjamín Břečka a Rudolf Horváth. Pripravoval p. učiteľ Mgr. Rudolf Mandelík.
      Blahoželáme!

       

     • Mikroliga finále 28.4.2019

     • Do galérie Mikroliga finále 28.4.2019 boli pridané fotografie.

      Posledná aprílová nedeľa na seneckých jazerách patrila finálovému turnaju západoslovenskej mikroligy za účasti 12 družstiev. Mikroliga nepozná skóre, body ani tabuľky. Dôležité je hrať a súťažiť. Náš basketbalový krúžok obstál na výbornú. Deti nabrali počas turnajov veľa cenných skúseností a tešia sa už na nový ročník. Pripravujú ich Mgr. Tomáš Erneker a Mgr. Rudolf Mandelík.

       

     • Novodobo so Shakespearom-okresné kolo-25.4.2019

     • Na okresnom kole súťaže v anglickom jazyku dňa 25.4.2019 nás úspešne reprezentovali žiaci: Natália Nachtmannová a Samuel Góra - 2.miesto spev, David Buzáši - 3.miesto próza. Pripravovali ich p. učiteľky Mgr. Mária Máčadyová, PaedDr. Renáta Hebortová a Mgr. Michaela Malinkovičová. Blahoželáme!

     • Junior Top Liga 17.4.2019

     • Do galérie Junior Top Liga 17.4.2019 boli pridané fotografie.

      Dňa 17.4.2019 sa naše prvostupňové futbalové družstvo zúčastnilo na predposlednom kole bratislavskej detskej Junior Top Ligy. Naši zverenci vyhrali obidva zápasy a udržali si pozíciu lídra. Žiakov pripravoval p. učiteľ Mgr. Rudolf Mandelík. Blahoželáme!

       

       

       

     • Obvodné kolo Matematickej olympiády 9.4.2019

     • Dňa 9.4.2019 sa uskutočnilo na ZŠ Holíčska obvodné kolo Matematickej olympiády pre šiesty, siedmy a ôsmy ročník. Olympiády sa zúčastnilo 14 škôl. Naša žiačka, Andrea Brudňáková z 8.A, sa umiestnila na 1. mieste! Šiestaci, Emil Scholtz a Peter Brudňák, boli úspešní riešitelia. Žiakov pripravovali p. učiteľ Mgr. Michal Rišiaň a p. učiteľka Mgr. Veronika Brezániová. Gratulujeme!

        

     • Minihádzaná 28.3.2019

     • Do galérie Minihádzaná 28.3.2019 boli pridané fotografie.

      Na Majstrovstvách obvodu v hádzanej sa nám podarilo obsadiť 2. miesto. Chlapcom patrí veľká vďaka za bojovný výkon. Boli viac ako vyrovnaným súperom tradičným hádzanárskym školám. Družstvo pripravoval p. učiteľ Mgr. Rudolf Mandelík. Blahoželáme!

     • ZÁPIS

     • Ďakujeme všetkým, ktorí zapísali svoje dieťa do našej

      školy, za dôveru a tešíme sa na stretnutie v septembri !

       

      Kolektív zamestnancov ZŠ Lachova 1, Bratislava

     • Všeobecne záväzné nariadenie mestskej časti Bratislava-Petržalka č. 4/2019 zo dňa 26.03.2019 -doplnenie

     • VZN-o-vyske-prispevku-a-sposobe-platby-c.-4_2019.pdf

       

      Zmena poplatkov na úhradu stravného  od 1.5. 2019:

      Stravná jednotka od 1.5.2019 podľa VZN MČ Bratislava - Petržalka č.4/2019:

      žiaci 6-11 rokov: 1,09 € + 0,40 € réžia

      žiaci 11-15 rokov: 1,16 € + 0,40€ réžia

       

      Zamestnanci školy : 1,26 € + 0,40 € réžia

       

      UPOZORNENIE:

      Od 1. mája prechádzame na elektronický systém objednávania/odhlasovania a odberu stravy. Budeme Vás informovať prostredníctvom webového sídla školy v záložke školská jedáleň, prostredníctvom správ cez aplikáciu ASC a Edupage a prostredníctvom Vašich detí (písomne). 

       

      Zmena poplatkov na čiastočnú úhradu pobytu dieťaťa v školskom klube detí  od 1.5. 2019:

      za jedno dieťa 20€/mesiac

      za každé ďalšie dieťa o 1 € mesačne menej (19€, 18€,....)

      Viac informácií sa dozviete 10.4. 2019 na rodičovskom združení.

       

      Aktualizované dňa 6.4.2019.

       

       

       

       

       

       

     • Deň učiteľov 28.3.2019

     • Do galérie Deň učiteľov 28.3.2019 boli pridané fotografie.

      Už druhýkrát si dnes, 28.3., pri príležitosti Dňa učiteľov naši druhostupniari vyskúšali prácu učiteľa učením mladších spolužiakov na 1. stupni na hodinách slovenčiny, matematiky a anglického jazyka. Táto aktivita žiackeho parlamentu je obľúbená u malých aj veľkých žiakov. Deti si tento deň užili. 

       

     • MO vo volejbale 27.3.2019

     • Do galérie MO vo volejbale 27.3.2019 boli pridané fotografie.

      Na Majstrovstvách obvodu vo volejbale sme napriek výpadku dvoch najvyšších smečiarov vyhrávali v semifinále nad oboma finalistami, ale nakoniec sme "nešťastne" obsadili 3. miesto. Družstvo pripravoval p. učiteľ Mgr.Rudolf Mandelík. Blahoželáme!