• Halloween v ŠKD

     •   Dňa 28.októbra do našej školy po roku opäť zavítal Halloween. Ako mávnutím  čarovného prútika sa z našich detí i pani vychovávateliek razom stali príšerky a strašidlá.Celé odpoludnie sa nieslo v duchu tohto sviatku. V oddeleniach ŠKD sme súťažili, tancovali a pochutnávali si na všelijakých dobrotách.  Pevne veríme, že sa k nám strašidielka o rok vrátia zas.
      Všetky masky boli vyrobené a navrhnuté do najmenších detailov. Za čo ďakujeme aj Vám, milí rodičia.

       

     • Nové lavičky na školskom dvore

     • V septembri sa nám podarilo vďaka zamestnaneckému projektu z Nadácie Orange inštalovať v školskom areáli lavičky, ktoré slúžia žiakom z našej školy počas vyučovania ale aj širšej verejnosti počas voľných chvíľ strávených v tomto areáli. Prvým veľkým využitím bolo aj podujatie ŠKD „Šarkaniáda“, keď lavičky ocenili aj starší rodinní účastníci.

     • Školské stravovanie

     • POZOR ZMENA !

      Vážení rodičia !

      Na základe VZN MČ Bratislava - Petržalka č. 15/2019 zo dňa 30.9. 2019 dochádza k nasledujúcim zmenám od 22.10.2019:

      Zákonný zástupca dieťaťa  uhrádza režijné náklady vo výške 0,40€/deň/žiak za odobratú stravu a za neodobratú stravu v danom stravovacom dni, ak nedhlási svoje dieťa z poskytovania stravy do 7:30 daného dňa.

      Na základe tohoto opatrenia už nebude možné neodhlásenú stravu odoberať do vlastných nádob, lebo vzniká dostatočný časový priestor na odhlásenie stravy.

       

      VZN_c_15_2019_o_vyske_prispevkov_na_uhradu_v_skolach_a_sk._zariadeniach.pdf

       

      ODHLASOVANIE OBEDOV OD 22.10.2019 do 7:30 h

       

     • Školský atletický míting

     • Naše žiačky a žiaci sa v septembri zúčastnili na petržalskom Školskom atletickom mítingu, kde sa im podarilo úspešne reprezentovať školu v konkurencii 12 škôl.  Najlepšie výsledky dosiahli:

      Lenka Pekárová - 3. miesto - 60 m ml. žiačky (9,52)  

      Roland Lehotský  - 2. miesto - 60 m st. žiaci (8,40)

      Roland Lehotský - 2. miesto - skok do diaľky st. žiaci  (472)    

      Leon Varsík  - 2. miesto - 800 m st. žiaci (2:30,60)

      Ela Paľovská, Leon Varsík, Lenka Pekárová a Roland Lehotský - 1.miesto - zmiešaná štafeta 4x60m-(35,18 )

      Všetkým reprezentantom gratulujeme.

     • Historický krúžok - 19. 10. 2019

     •  

      Naši žiaci z Historického krúžku, ktorý vedie p. učiteľka Mgr. Lenka Fiľakovská, navštívili v sobotu vojenský cintorín v Kopčanoch. Na pamiatku padlým vojakom počas 1. svetovej vojny zasadili spolu s významným slovenským historikom PhDr. Dušanom Kováčom strom ginko biloba. Akciu zorganizovalo OZ Presadíme. Na záver si posedeli pri ohni, porozprávali sa a pochutnali si na špekáčikoch. Aj takto aktívne je možné stráviť sobotňajšie dopoludnie.

     • Exkurzia Podolie - Krakovany, 15. 10. 2019, 5.ABC

     • Do galérie Exkurzia Podolie-Krakovany,15.10.2019,5.roč. boli pridané fotografie.

      Deti z 5. ročníka s p. učiteľkami Mgr. M. Malinkovičovou, Mgr. L. Fiľakovskou a Mgr. Z. Kohútovou navštívili park s miniatúrami slovenských hradov v Podolí a farmu s ovcami a pštrosmi v Krakovanoch, kde kŕmili voľne behajúce ovečky. Prezreli si aj expozíciu múzea Za krakovskú bránu, kde sa dozvedeli množstvo zaujímavostí zo života rodiny na vidieku v minulosti a pozreli si dobové exponáty. Všetkým deťom sa exkurzia veľmi páčila.

       

     • Krúžok: Ako sa stať úspešným a bohatým

     • Od septembra sa našej škole otvára nový krúžok pre žiakov 7. - 9. ročníka  s názvom : Ako sa stať úspešným a bohatým.  Žiaci sa hravou formou prostredníctvom mnohých aktivít a prácou na počítači naučia ako správne narábať s peniazmi. Po úspešnom absolvovaní získajú oficiálny certifikát z finančnej gramotnosti, ktorý im pomôže pri nástupe na strednú školu. Záujemcovia sa môžu  hlásiť u p. uč. Mgr. Lenky Fiľakovskej.

        

     • OZNAM

     • Dňa 11.9. 2019 o 17:30 h sa uskutočnia triedne schôdzky. Všetci rodičia sú vítaní.

     • Petržalka na plavárni

     • Naše družstvo sa zúčastnilo na akcii "Petržalka na plavárni":
      Petržalka spoločne preplávala 346 400 m, čo je o 5 150 m viac ako vlani. 369 účastníkov, medzi ktorými boli žiaci z ôsmich petržalských základných škôl, súťažilo o najlepší výkon. Skončili sme na stupňoch víťazov.
      Výsledky:
      1. ZŠ Lachova (21,6 km)
      2. ZŠ Holíčska (16,5 km)
      3. ZŠ Gessayova (12,6 km)
      Petržalka spoločne preplávala 346 400 m, čo je o 5 150 m viac ako vlani. 369 účastníkov, medzi ktorými boli žiaci z ôsmich petržalských základných škôl, súťažilo o najlepší výkon. Skončili sme na stupňoch víťazov. Výsledky: 1. ZŠ Lachova (21,6 km)2. ZŠ Holíčska (16,5 km)3. ZŠ Gessayova (12,6 km)Gratulujeme deťom.

     • Oznam

     • Z dôvodu vysokých teplôt bude od 13.6.2019 skrátené vyučovanie:

      1.hod.:8:00-8:40,

      2.hod.:8:50-9:30,

      3.hod.:9:45-10:25,

      4.hod.:10:40-11:20,

      5.hod.:11:30-12:10,

      6.hod.:12:20-13:00.

     • Detská futbalová liga

     • Detská futbalová liga má nového majstra Bratislavy, ktorý postúpil na majstrovstvá SR:
      ZŠ Lachova!!! Gratulujeme!!!
      🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆

      Najlepším strelcom ligy sa stal Slávko Škrabák (ZŠ Lachova), ktorý nastrieľal 33 gólov a bol ocenený aj za najkrajší gól ligy.

      Finálnu tabuľku ako aj ďalšie informácie nájdete na webe:
      http://bratislava.detskaliga.sk/440/leagutables

       

       

       

     • Jazykovo-poznávací pobyt vo Veľkej Británii

     • Od 21.5. do 1.6.2019 absolvovali žiaci našej školy s p. učiteľkou PaedDr. Renátkou Hebortovou nezabudnuteľný výlet do Veľkej Británie. Dopoludnia sa učili v anglickej škole a popoludní robili výlety. Videli napr. svetoznáme Stonehenge, divadlo na skalách nad morom Minack theatre, ostrov St. Michael Mount, Lands End.  V Londýne navštívili múzeum voskových figurín Madame Thussauds,  Greenwich nultý poludník, kráľovské observatórium, Tower,  London Eye. Posledný deň strávili v parížskom Disneylande.

     • Projektový deň 6.6.2018

     • Množstvo zaujímavých tém, v duchu ktorých sa Projektový deň každý rok odohráva, doplnila tento rok téma veľmi zaujímavá: vynálezy ľudstva. Ďalekohľad, lietadlo, gramofón, GPS, telefón, fotoaparát, koleso - to všetko deti z druhého stupňa pripravili pre divákov zaujímavou a vtipnou formou divadelných predstavení. Kulisy vyrobené z kartónu, autentické kostýmy zladené s témou scénky, texty a herecké výkony, za ktoré by sa nemuseli hanbiť profesionáli - deti jednoducho znova predviedli to najlepšie, čo v nich je.  A toto je hlavný cieľ Projektového dňa - aby deti v triede spolupracovali na spoločnej veci, aby ukázali svoj skrytý talent, aby sa nakoniec tešili z dobre odvedenej práce. A tento rok sa to znova podarilo.

     • Tanec v duši 4.6.2019

     • V utorok 4. júna  popoludní sa v DK Zrkadlový háj uskutočnil 7. ročník podujatia Tanec v duši. Žiaci z dvanástich Školských klubov pri ZŠ v zriaďovateľskej pôsobnosti mestskej časti Petržalka, predviedli svoje tanečné kreácie. Školský klub z našej základnej školy reprezentovalo osem talentovaných tanečníc, ktoré svoje  vystúpenie zvládli vynikajúco a vyslúžili si potlesk zaplneného hľadiska. K predvedenému výkonu blahoželáme: Kristínke Kruckej zo 4.B, Lucke Slovákovej z 2.C, Miške Červinkovej z 3.A  a z 1. B  dievčatám Kristínke Hívešovej, Line Szabovej, Sárke Šurekovej, Nelke Ďurišovej, Julke Kováčovej. Veľká vďaka patrí pani vychovávateľkám Naďke Rýzkovej a Mgr. Gabike Mrázikovej, ktoré sa postarali o choreografiu a nácvik tanečného vystúpenia. Za predvedený výkon všetkým ĎAKUJEME!

     • Technické múzeum Viedeň 28.5.2019

     • Dňa 28.5.2019 sa žiaci 5.B, 6.A a 6.B s p. učiteľkami Mgr. Lenkou Fiľakovskou, Mgr. Zuzkou Határovou a Mgr. Zuzkou Kohútovou zúčastnili exkurzie v Technickom múzeu vo Viedni. Na vlastnej koži si vyskúšali zákony fyziky, chémie či matematiky. Po ceste naspäť sa zastavili v malej dedinke Kittsee v čokoládovni, kde mohli ochutnať a kúpiť si čokoládové dobroty. 

       

     • Begegnung mit Goethe 28.5.2019

     • V okresnom kole súťaže v prednese nemeckej poézie a prózy v nemeckom jazyku obsadila naša žiačka A. Brudňáková z 8.A 3.miesto. Pripravovala ju p. učiteľka Mgr. Zuzka Határová. Blahoželáme! 

     • Minihádzaná 15.5.2019

     • Do galérie Minihádzaná 15.5.2019 boli pridané fotografie.

      Skvelý úspech dosiahli naši šiestaci na minihádzanárskom turnaji "Športom za duševné zdravie" organizovanom ŠKP Bratislava. Chlapci obsadili 1. miesto a získali zlatý pohár: Sebastián Rumíšek, Dávid Ardon, Samuel Šubert, Jakub Krucký, Ján Trokan a Lukáš Blaško. Pripravoval p. učiteľ Mgr. R. Mandelík. Blahoželáme!

       

     • Minibasket Show 2.5.2019

     • Do galérie Minibasket Show 2.5.2019 boli pridané fotografie.

      Po víťazstve v regionálnom kole na Minibasket Show postúpili naši najmenší basketbaloví reprezentanti školy do celoslovenského finále v Hant Aréne dňa 2.5.2019, kde sme  obsadili konečné 5. miesto a potvrdili našu pozíciu z roku 2018. Blahoželáme úspešným finalistom. Našu školu reprezentovali: Petráš Peter 2.A, Scholtz Matúš 3.A, Petráš Alex 3.A, Strážay Jakub 3.A, Randjak Max 3.A, Tahotný Ivan 3.B, Kiabová Ela 3.B, Štuk Samuel 4.A, Majo Alex 4.C, Domotor Alex 4.C, Krucká Kika 4.B, Zelinková Magda 4.B, Košičár Martin 4.A, Ottmarová Daniela 4.C, Ottmarová Tereza 4.C, Deák Matúš 4.B. Pripravoval p. učiteľ Mgr. Rudolf Mandelík. Blahoželáme!