• Vydávanie testov na Covid 19

     • Vo štvrtok 7.7.2022 sa budú vydávať zákonným zástupcom (tým, ktorí si ich objednali) žiakov testy na Covid 19 pre tých, ktorí si ich nemohli vyzdvihnúť 4.7.2022. od 8:00 do 10:00 h. Poznámka.: nie pre budúcich prvákov !

     • Koncoročný výlet do Budapešti

     • Dňa 28.6.2022 si žiaci šiesteho ročníka a niekoľko piatakov spríjemnilo posledné dni školského roka výletom do Budapešti. Prvou zastávkou bol Budínsky hrad so zrekonštruovanou jazdiarňou. Z hradu sme mali nádherný výhľad na Pešť, budovu parlamentu a mosty na Dunaji. Z hradu sme sa presunuli k Šándorovmu palácu, ktorý je sídlom prezidentky. Tu žiakov zaujala aj výmena stráží či lanovka. Ďalšou zastávkou bola Rybárska bašta, kde sme si pri výhľade na Matyášov kostol a mesto urobili krátku prestávku spojenú s kúpou suvenírov. Cestou do parku Városliget sme videli niekoľko futbalových štadiónov, sochy na Námestí hrdinov, budovu Széchenyiho kúpeľov a zoo. V parku sme históriu vystriedali trochou oddychu a zábavy na "hudobnom ihrisku", kde predmety vydávali rôzne zvuky. V parku sme si mohli pozrieť aj zaujímavú architektúru budovy Domu hudby. Poslednou zastávkou bolo Tropicárium. Tu sme videli rôzne druhy rýb, žraloky, kto mal šťastie pohladkal aj raju. Okrem rýb sme videli aj korytnačky, obrovského aligátora ale aj najmenšie opice sveta (tzv. hodvábne opice). Najväčšiu horúčavu sme prečkali v obchodnom centre a potom sme sa plný zážitkov vydali na cestu domov.

     • Basketbalový krúžok na ZŠ Lachova

     • Rozlúčka krúžku s basketbalovým rokom. V pondelok, 20.6.2022 sa basketbalový krúžok rozlúčil s basketbalovým rokom v hale na Domkárskej ulici. Na zápas roka sme si pozvali silného súpera - rodičov. Prvý polčas patril rodičom, ale v druhom sme im zatiahli neviditeľnú ručnú brzdu. Deti nepriaznivé skóre otočili a zápas dotiahli do víťazného konca. Konečný stav DETI : RODIČIA 50 : 46. Ďakujem za celý basketbalový rok a prajem pekné leto. Rudo Mandelík, tréner.

     • Basketbalový krúžok na ZŠ Lachova

     • Dobrá správa z Petržalského streetballu:  v piatok 10.6.2022 sme sa s basketbalovým krúžkom zúčastnili na súťaži streetballových zručností "Engerau Cup 2022". Medaily si odniesli Adam Urbán, Lukáš Kánovský a vo vyššej kategórii Richard Tahotný a Alex Petrovič. Blahoželáme.

     • Deň dobrovoľníkov

     • ZŠ Lachova - 10.6.2022

      V piatok, 10. 6. 2022, sa opäť po dvoch rokoch uskutočnila  aktivita, ktorú organizoval INEX Slovakia sa zúčastnili dobrovoľníci jej dobrovoľníci z : 

      KPMG Slovensko

      Profesia spol. s. r.o

      Takeda pharmaceuticals slovakia s.r.o

      INEX Slovakia

      Občerstvenie napiekli rodičia Christiana Lukačoviča a Michala Ďurajku z 9.A.

      Dobrovoľníci vykonali veľa práce, ktorú by sme sami neboli schopní vykonať.

      Vzhľadom na to, že 10.6. 2022 počasie neprialo prácam vonku, v piatok 17.6.2022 prebehla druhá časť aktivity.

       

      Všetkým srdečne ďakujeme !

     • Letné workshopy pre deti.

     • Milé deti a rodičia,

      🐞🦋🐌Haló, sme tu aj v lete. Nudiť sa určite nebudeš ak prídeš medzi nás. Naučíš sa zaujímavé veci a stretneš nových kamarátov.

       

      Kde: KLUBOVNA S KOMUNITNOU ZÁHRADOU DK LÚKY  

      HRAVÁ GRAFIKA  / 11. – 15.7. 2022 od 09:00 do 12:00 – DK Lúky

      HRY A HRAČKY / 8. – 12.8.2022 od 09:00 do 12:00 – DK Lúky

      HRAVÁ GRAFIKA / 15. – 19.8. 2022 od 09:00 do 12:00 – DK Lúky

      Info: dkl@kzp.sk alebo na tel: +421 2 63 835 405

       

      Kde: CC CENTRUM

      S IHLOU A NITKOU  

      4. – 8. 7. 2022 › 9.00 – 12.00

      1. – 5. 8. 2022 › 9.00 – 12.00

      KERAMKO

      25. - 29. 7. 2022 › 9.00 – 12.00

      8. - 12. 8. 2022 › 9.00 – 12.00

      Info: ccc@kzp.sk alebo na tel: +421 2 63 824 390

      https://kulturavpetrzalke.sk/.../letna-ponuka-workshopov...

      POZOR, počet miest limitovaný. Sleduj našu stánku, už čoskoro sa budú dať kúpiť lístky na letné workshopy alebo rovno permanentku na celý týždeň v sieti ticketportal alebo v pokladni DK Lúky či CC Centra.

       

      Mgr. art. Slávka Semancová

      Vedúca DK LÚKY

      tel.: + 421 2 63 835 400, 0907 614 266

      e-mail : slavka.semancova@kzp.sk

      web : http:// www.kzp.sk

      facebook: Kultúrne zariadenia Petržalky – Facebook

       

      Kultúrne zariadenia Petržalky

      Vígľašská 1, 851 07 Bratislava

       

       

     • Projektový deň - 27. 05. 2022

     • Po dvojročnej prestávke opať projektový deň na našej škole, tentokrát na tému: Profesie. Opäť vysoká úroveň, veľa informácií, kreativita, tvorivosť, nápaditosť, humor... s tým všetkým sa predstavili naši žiaci svojim spolužiakom z iných tried a pedagógom. Ďakujeme všetkým za perfektný deň a tešíme sa o rok.  

     • Súťaž basketbalových zručností

     • V okresnom kole súťaže basketbalových zručností obsadili naše najmladšie talenty 2. miesto. Mali sme ťažkých štvrtáckych súperov, s ktorými sme hrali  vyrovnané zápasy. Vďaka za výbornú reprezentáciu školy. Školu reprezentovali:  Viktória Drábiková, Ester Bancíková, Samuel Rišian, Lukáš Kánovský, Matúš Tahotný, Adam Urbán, Michal Gramata, Michal Obrtlík, Alexander Havran a Tomáš Halúska.  

     • MO vo florbale - 17. 05. 2022

     • Naši žiaci z Lachovej zaznamenali ďalší skvelý výsledok, keď na školských majstrovstvách obvodu vo florbale obsadili 2. miesto. Turnajom prešli vďaka individuálnemu majstrovstvu, kvalitnej kolektívnej hre a bojovnosti. Zlato im ušlo v posledných minútach finálového zápasu proti florbalovej ZŠ Gercenova (3:1), ale striebro potešilo. Za Lachovou ostalo ešte ďalších 10 škôl 5. obvodu.

      Našu reprezentovali: Adam Kiaba, Dominik Gajdoš, David Halák, Alexander Kuchárik, Slavomír Škrabák, Teo Bartoň, Bruno Bartoň, Martin Štubňa, brankári Samuel Štuk a Michal Lipár.

      Gratulujeme!

     • Deň narcisov 2022

     • Dňa 28. apríla 2022 sa konala zbierka Deň narcisov. Dobrovoľníci z našej školy vyzbierali 888,82 eur. 

      Ďakujeme!

     • Testovanie T9

     • výsledky školy

      Výsledky školy: 

      SJL - 68,3% (celoslovenský priemer  59,3%)   

      MAT - 65,5% (celoslovenský priemer 53,2%)   


      SJL: + 9,2%

      MAT: + 12,3%


      Gratulujeme žiakom 9. ročníka a všetkým učiteľom, ktorí sa podieľali na tomto výsledku.

       

     • Úspechy našich žiakov v matematických súťažiach

     • PYTAGORIÁDA: OKRESNÉ KOLO, dňa 30.3.2022

      Úspešní žiaci:

      • 5. ročník: Celkový počet súťažiacich: 130 

      Leona Bernátová: 14 - 15 miesto (5.A)

      Michaela Imreová: 21. - 23 miesto (5.B)

      Nina Wildgrube: 39 - 40 miesto (5.B)

      • 6. ročník: Celkový počet súťažiacich: 123

      Peter Capek: 21 - 24 miesto (6.B)

      • 8.ročník: Celkový počet žiakov: 43 

      Adam Kiaba: 2. miesto (8.B)

      Michal Polc: 6. miesto (8.A)

      MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA: OKRESNÉ KOLO, dňa 12.4.2022

      Úspešní žiaci:

      • 7. ročník: Celkový počet súťažiacich: 33

      Mária Brudňáková: 4 - 6 miesto (7.B)

      • 8. ročník: Celkový počet súťažiacich: 31

      Michal Polc: 3. miesto (8.A)

      Richard Kuzica: 8 - 9 miesto (8.A)

     • Stolný tenis - okresné kolo

     • Dňa 6.5.2022 sa naše dve družstvá ZŠ Lachova zložené zo 4 dievčat a 5 chlapcov zúčastnili na Majstrovstvách okresu družstiev v stolnom tenise. Po náročných ale férových zápasoch s výbornou konkurenciou si petržalské zlato a titul majstra okresu zaslúžene odniesli naši chlapci a postúpili na majstrovstvá kraja. Dievčatá obsadili 3. miesto. Gratulujeme. Školu reprezentovali Adam Kiaba, Bruno Bartoň, Richard Kuzica, Benjamín Břečka, nehrajúci kapitán Adam Žiška, Vanesa Haláčková, Karin Michalková, Anna Kališová a Ella Nicol Paľovská.

     • Výchovný koncert v Slovenskej filharmónii

     • V piatok 6. mája boli žiaci 6. - 9. ročníka na koncerte Hudobnej akadémie v Slovenskej filharmónii. Čas strávený v priestoroch Reduty bol pre nich veľkým zážitkom. V interaktívnom programe moderovanom Martinom Vanekom bola žiakom predstavená rozprávka Josefa Suka Radúz a Mahuliena. Ohlasy boli veľmi pozitívne. Veríme, že to nebolo naposledy a tešíme sa na ďalšie zaujímavé a podnetné koncerty.

     • ERASMUS+

     • Stretnutie v Záhrebe

      Naša škola je tretí rok zapojená do projektu ERASMUS+ pod názvom „Vodné systémy v Európe“. Projekt je zameraný na spoločný výskum v oblasti hydrológie, meteorológie a biológie. Našimi partnerskými školami sú školy v Českej republike, Chorvátsku a Lotyšsku. Naša druhá návšteva bola v Chorvátsku, v Záhrebe. Absolvovali sme bohatý program plný rôznych aktivít. Navštívili sme ekologickú čističku odpadových vôd, národný park Krka, Zadar, bažiny a iné. Projekt je zastrešovaný pani učiteľkami PaedDr. Janou Blaňárovou, Mgr. Zuzanou Kohútovou a PaedDr. Renátou Hebortovou. V projekte sú zapojení žiaci z 9.A triedy – Dávid Ardon , Michal Ďurajka , Kristína Fabiánová , Laura Havranová , Alexandra Jankovičová , Gréta Jurinová , Nina Košičárová , Miriam Kročianová ,Alexander Kuchárik a Adam Zaklai .

     • Novodobo so Shakespearom

     • Naša škola sa každoročne zúčastňuje okresnej súťaže v anglickom jazyku Novodobo so Shakespearom. Je to súťaž v prednese poézie, prózy a v speve. Súťaží sa v dvoch kategóriach: 5. a 6. ročník, 7. až 9. ročník. Našu školu reprezentovalo  11 žiakov. Naši žiaci boli tento rok veľmi úspešní, 7 z nich získalo ocenenia. Samuel Bálint získal 3. miesto v prednese prózy-mladší žiaci, Júlia Cigáneková 2. miesto a Laura Havranová 3. miesto v prednese prózy-starší žiaci, Nina Wildgrube 1. miesto a Alena Kečkešová 3. miesto v speve-mladší žiaci, Vanesa Halačková 1. miesto a Viktória Lapinová 3. miesto v speve-starší žiaci.Na súťaž ich pripravovali pani učiteľky PaedDr. Renáta Hebortová a Mgr. Mária Máčadyová. Všetkých suťažiacim GRATULUJEME.

     • Deň Zeme na ZŠ Lachova

     • 22. apríl patrí Dňu Zeme. Tento sviatok bol založený v USA v roku 1970. Prvýkrát bol oslávený v meste San Francisco pričom snahou osláv bolo vyzvať ľudí k celosvetovému spoločnému úsiliu za ochranu našej planéty. Pri príležitosti tohto dňa žiaci piateho ročníka diskutovali na hodinách biológie o pozitívnych a negatívnych vplyvoch človeka na Zem. Následne svoje myšlienky dali na papier. Vznikli nádherné plagáty, ktoré si môžu žiaci pozrieť na nástenke v priestoroch školy.