• Vzdelávanie žiakov od 11.1.2021

• Návrat žiakov od 11.1.2021

AKTUALIZÁCIA dňa 5.1. 2021

Vážení rodičia !

Žiaci 2. stupňa pokračujú dňom 11.1.2021 v dištančnom vzdelávaní v tom istom rozsahu ako doteraz.

Žiaci 1. stupňa sa budú minimálne do 15.1.2021 vzdelávať dištančne.

Prezenčne (zabezpečená ŠKD s vyučovaním) sa budú vzdelávať len deti rodičov, pracujúcich v zdravotníctve a kritickej infraštruktúre.

Informácia pre rodičov detí, ktoré navštevujú 1. stupeň: podľa vyjadrenia ministra školstva (viď odkaz dole) budú od 11.1. do 18.1.2021 vyplácané pandemické OČR.

Analyzujeme všetky mediálne vyjadrenia ministra školstva a informácie uverejnené na stránke Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu a RÚVZ a ihneď, ako budú známe podrobnosti budeme Vás informovať prostredníctvom Edupage.

Vyjadrenie ministra školstva

Návrat do škôl_2021

Zákon č.45/2011 o kritickej infraštruktúr

• Stravovanie v školskej jedálni od 1.1.2021.

• VZN. č. 15/2020 zo dňa 15.12.2020

Od 1.1.2020 nastáva zmena v úhradách mesačného poplatku za stravu.

Pre základné školy sa zavádza Mesačný príspevok na režijné náklad pre žiaka aj zamestnanca 10€/mesiac.

Tento polatok sa pripčíta k nákladom na nákup potravín

žiaci vo veku 6-11 rokov  - 0,01 €

žiaci vo veku 11-15 rokov - 0,10 €

zamestnanci 0,21 €

Štátna dotácia na obedy platí do konca školského roka.

Podľa článku B/ ods. 11 VZN č. 15/2020 ak je dieťa, alebo jeho zákonný zástupca odberateľom aspoň jednej stravnej jednotky v kalendárnom mesiaci, uhrádza režijný poplatok 10 €. Uhradený príspevok na režijné náklady za neodobraté jedlo sa nevráti.

Uhradený režijný polatok sa vráti len zákonnému zástupcovi dieťaťa len v prípade, že žiak neodobral v danom kalendárnom mesiaci ani jedno jedlo, alebo ak školská jedáleň z dôvodu nepredvídateľných okolností nebola v prevádzke.

Plné znenie VZN č. 15/2020

• OZNAM

• Termín vianočných prázdnin

Vážení rodičia !

Dovoľte, aby som Vás informoval o zmene termínu vianočných prázdnin (a zrušení polročných) na základe rozhodnutia ministra školstva.

Vianocne_prazdniny.pdf

Manuál MŠVVaŠ pre návrat detí do školy od 11.1.2021

Manual_Covid_od_11.1.2020.pdf​​​​​​​

Martin Capek, riaditeľ

• Olympiáda zo SJL

• Žiačka 9. A triedy Lenka Pekárová získala v okresnom kole Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry 3. miesto a stala sa úspešnou riešiteľkou. Žiačku pripravovala p. učiteľka Mgr. Jana Csibová. Blahoželáme!