• Viem, čo zjem

     • Dňa 23.01.2020 sa naša škola opäť zapojila do celoslovenského projektu "Viem, čo zjem". Žiaci 5.B triedy absolvovali hravú interaktívnu prednášku s pracovníčkou RÚVZ. Hlavnou témou prednášky bola hygiena potravín. Žiaci sa prostredníctvom zábavných aktivít zorientovali v zložení potravín a naučili sa ako správne skladovať potraviny. Prednáška sa žiakom veľmi páčila.

       

     • Obvodné kolo Olympiády v anglickom jazyku, 15.1.2020

     • Do galérie Obvodné kolo Olympiády v anglickom jazyku, 15.1.2020 boli pridané fotografie.

      15. 1. 2020 sa na našej škole uskutočnil už piaty ročník Obvodného kola Olympiády v anglickom jazyku. Tí najlepší zo základných škôl a osemročných gymnázií v Petržalke sa stretli, aby si zmerali sily v štyroch jazykových disciplínach - v počúvaní, čítaní, hovorení a gramatike. Vyhrali traja najlepší v dvoch kategóriách A a B, ale všetky deti boli výborné. Potešil nás úspech našej žiačky Viktórii Červeňovej z 8.B, ktorá obsadila 3. miesto v kategórii 1B. Pripravovala ju p. učiteľka PaedDr. Hebortová. Blahoželáme! Tiež ďakujeme našim p. učiteľkám ANJ – Mgr. M. Máčadyovej -  predsedkyni OAJ, PaedDr. R. Herbortovej a Mgr. M. Malinkovičovej za výbornú prípravu a úspešný priebeh olympiády. Všetkým ďakujeme za účasť a tešíme sa na ďalší ročník.

       

     • Oznam

     • Dňa 15. 1. 2020 sa uskutočnia triedne schôdzky:

      1. stupeň: o 17:30

      2. stupeň: od 17:30 do 18:30 (konzultačné)

      Ste srdečne vítaní!

     • Vianočný turnaj o pohár riaditeľa školy, 19.12.2019

     • Do galérie Vianočný turnaj o pohár riaditeľa školy, 19.12.2019 boli pridané fotografie.

      Vianočný florbalový turnaj priniesol 20 zaujímavých zápasov. Tri remízy končili divácky atraktívnymi samostatnými nájazdmi. Potešilo nás, že celý turnaj prebehol v duchu fair play. Chlapci si navzájom fandili a po zápasoch podávali ruky. Diváci boli nadšení. Najviac športového umenia predviedli víťazi z 5.A v kategórii ročníkov 5-6 a 8.B v kategórii 7-8-9. Gratulujeme a tešíme sa z vydarenej akcie. Výsledky turnaja:1. 5.A, 2. 5.B + 6.A, 3. 6.B, 4. 5.C, 1. 8.B, 2. 7.A, 3. 7.B, 4. 9.A, 5. 8.A.

       

     • Ďalší úspech našich basketbalistov

     • Basketbaloví reprezentanti školy nám urobili veľkú radosť, keď na majstrovstvách obvodu získali 1. miesto a postúpili do krajského kola. Výborne hrajúce družstvo na čele s kapitánom Leonom Varsíkom, vybojovalo tri víťazstvá v skupine, jedno v semifinále a najcennejšie v strhujúcom finále proti favorizovaným žirafám z Turnianskej. Družstvo pripravoval p. učiteľ Rudo Mandelík. Gratulujeme 

     • Úspešný projekt - Nadácia Penta

     • Modernizácia vyučovania prírodovedných predmetov

      V tomto roku sa nám podarilo vďaka finančnej podpore Nadácie Penta zakúpiť  školské telúrium a popisovateľné glóbusy. Nové moderné vyučovacie pomôcky zatraktívnia a najmä zjednodušia osvojenie si náročného učiva prírodovedných predmetov  fyziky, geografie a prírodovedy

     • 40 rokov ZŠ na Lachovej ulici

     • 40. výročie založenia ZŠ na Lachovej ulici

      Vážení kolegovia,zamestnanci školy, žiaci a vážení rodičia !

      Ďakujem Vám za realizáciu a pomoc pri oslavách založenia našej školy. 

      V utorok 10.12. a v piatok 13.12. 2019 sme strávili príjemné chvíle pri prezentácii našej školy a pri priateľských rozhovoroch.

      Dovoľte mi, aby som Vám poprial pokojné prežitie vianočných sviatkov a veľa zdravia a úspechov v roku 2020. 

       

      Martin Capek, riaditeľ

      dakovny_list.pdf

       

       

     • Erazmus+, Třebíč, november 2019

     • Do galérie Erazmus+, Třebíč, november 2019 boli pridané fotografie.

      Naša škola sa zapojila do medzinárodného programu ERASMUS+ pod názvom ,,Vodné ekosystémy v Európe ‘‘. Projekt  je zameraný na spoločný výskum v oblasti hydrológie, meteorológie a biológie. Našimi partnerskými    školami sú školy v Česku, Chorvátsku a Lotyšsku. Cieľom spoločných stretnutí  je okrem odbornej činnosti, hydrologických meraní, aj vzájomné spoznávanie jednotlivých európskych krajín, jazykov, kultúr a zvykov. Naša prvá návšteva bola v Třebíči v novembri 2019. Absolvovali sme bohatý program plný rôznych aktivít. Videli sme, sa ako sa vyrába kojenecká voda v Heralticiach, navštívlili sme vodnú elektráreň v Delšiciach a vodáreň v Štítaroch, užili si prehliadku mesta Třebíč so vzácnou bazilikou zapísanou v UNESCO  a židovskou štvrťou. Počas tanečného večera sme sa učili tancovať polku a valčík. Prešli sme množstvo okolitých miestnych rybníkov, odoberali sme materiál na svoj výskum, na ktorom sme potom spoločne v škole pracovali.  Začali sme tiež pracovať na spoločnom slovníku, ktorý budeme počas 2 rokov dokončovať. Už teraz sa tešíme  na ďalšie zážitky. V apríli 2020 sa stretneme opäť, tento raz u nás v Bratislave.

       

     • Halloween v ŠKD

     •   Dňa 28.októbra do našej školy po roku opäť zavítal Halloween. Ako mávnutím  čarovného prútika sa z našich detí i pani vychovávateliek razom stali príšerky a strašidlá.Celé odpoludnie sa nieslo v duchu tohto sviatku. V oddeleniach ŠKD sme súťažili, tancovali a pochutnávali si na všelijakých dobrotách.  Pevne veríme, že sa k nám strašidielka o rok vrátia zas.
      Všetky masky boli vyrobené a navrhnuté do najmenších detailov. Za čo ďakujeme aj Vám, milí rodičia.

       

     • Nové lavičky na školskom dvore

     • V septembri sa nám podarilo vďaka zamestnaneckému projektu z Nadácie Orange inštalovať v školskom areáli lavičky, ktoré slúžia žiakom z našej školy počas vyučovania ale aj širšej verejnosti počas voľných chvíľ strávených v tomto areáli. Prvým veľkým využitím bolo aj podujatie ŠKD „Šarkaniáda“, keď lavičky ocenili aj starší rodinní účastníci.

     • Školské stravovanie

     • POZOR ZMENA !

      Vážení rodičia !

      Na základe VZN MČ Bratislava - Petržalka č. 15/2019 zo dňa 30.9. 2019 dochádza k nasledujúcim zmenám od 22.10.2019:

      Zákonný zástupca dieťaťa  uhrádza režijné náklady vo výške 0,40€/deň/žiak za odobratú stravu a za neodobratú stravu v danom stravovacom dni, ak nedhlási svoje dieťa z poskytovania stravy do 7:30 daného dňa.

      Na základe tohoto opatrenia už nebude možné neodhlásenú stravu odoberať do vlastných nádob, lebo vzniká dostatočný časový priestor na odhlásenie stravy.

       

      VZN_c_15_2019_o_vyske_prispevkov_na_uhradu_v_skolach_a_sk._zariadeniach.pdf

       

      ODHLASOVANIE OBEDOV OD 22.10.2019 do 7:30 h

       

     • Školský atletický míting

     • Naše žiačky a žiaci sa v septembri zúčastnili na petržalskom Školskom atletickom mítingu, kde sa im podarilo úspešne reprezentovať školu v konkurencii 12 škôl.  Najlepšie výsledky dosiahli:

      Lenka Pekárová - 3. miesto - 60 m ml. žiačky (9,52)  

      Roland Lehotský  - 2. miesto - 60 m st. žiaci (8,40)

      Roland Lehotský - 2. miesto - skok do diaľky st. žiaci  (472)    

      Leon Varsík  - 2. miesto - 800 m st. žiaci (2:30,60)

      Ela Paľovská, Leon Varsík, Lenka Pekárová a Roland Lehotský - 1.miesto - zmiešaná štafeta 4x60m-(35,18 )

      Všetkým reprezentantom gratulujeme.

     • Historický krúžok - 19. 10. 2019

     •  

      Naši žiaci z Historického krúžku, ktorý vedie p. učiteľka Mgr. Lenka Fiľakovská, navštívili v sobotu vojenský cintorín v Kopčanoch. Na pamiatku padlým vojakom počas 1. svetovej vojny zasadili spolu s významným slovenským historikom PhDr. Dušanom Kováčom strom ginko biloba. Akciu zorganizovalo OZ Presadíme. Na záver si posedeli pri ohni, porozprávali sa a pochutnali si na špekáčikoch. Aj takto aktívne je možné stráviť sobotňajšie dopoludnie.

     • Exkurzia Podolie - Krakovany, 15. 10. 2019, 5.ABC

     • Do galérie Exkurzia Podolie-Krakovany,15.10.2019,5.roč. boli pridané fotografie.

      Deti z 5. ročníka s p. učiteľkami Mgr. M. Malinkovičovou, Mgr. L. Fiľakovskou a Mgr. Z. Kohútovou navštívili park s miniatúrami slovenských hradov v Podolí a farmu s ovcami a pštrosmi v Krakovanoch, kde kŕmili voľne behajúce ovečky. Prezreli si aj expozíciu múzea Za krakovskú bránu, kde sa dozvedeli množstvo zaujímavostí zo života rodiny na vidieku v minulosti a pozreli si dobové exponáty. Všetkým deťom sa exkurzia veľmi páčila.

       

     • Krúžok: Ako sa stať úspešným a bohatým

     • Od septembra sa našej škole otvára nový krúžok pre žiakov 7. - 9. ročníka  s názvom : Ako sa stať úspešným a bohatým.  Žiaci sa hravou formou prostredníctvom mnohých aktivít a prácou na počítači naučia ako správne narábať s peniazmi. Po úspešnom absolvovaní získajú oficiálny certifikát z finančnej gramotnosti, ktorý im pomôže pri nástupe na strednú školu. Záujemcovia sa môžu  hlásiť u p. uč. Mgr. Lenky Fiľakovskej.

        

     • OZNAM

     • Dňa 11.9. 2019 o 17:30 h sa uskutočnia triedne schôdzky. Všetci rodičia sú vítaní.

     • Petržalka na plavárni

     • Naše družstvo sa zúčastnilo na akcii "Petržalka na plavárni":
      Petržalka spoločne preplávala 346 400 m, čo je o 5 150 m viac ako vlani. 369 účastníkov, medzi ktorými boli žiaci z ôsmich petržalských základných škôl, súťažilo o najlepší výkon. Skončili sme na stupňoch víťazov.
      Výsledky:
      1. ZŠ Lachova (21,6 km)
      2. ZŠ Holíčska (16,5 km)
      3. ZŠ Gessayova (12,6 km)
      Petržalka spoločne preplávala 346 400 m, čo je o 5 150 m viac ako vlani. 369 účastníkov, medzi ktorými boli žiaci z ôsmich petržalských základných škôl, súťažilo o najlepší výkon. Skončili sme na stupňoch víťazov. Výsledky: 1. ZŠ Lachova (21,6 km)2. ZŠ Holíčska (16,5 km)3. ZŠ Gessayova (12,6 km)Gratulujeme deťom.

     • Oznam

     • Z dôvodu vysokých teplôt bude od 13.6.2019 skrátené vyučovanie:

      1.hod.:8:00-8:40,

      2.hod.:8:50-9:30,

      3.hod.:9:45-10:25,

      4.hod.:10:40-11:20,

      5.hod.:11:30-12:10,

      6.hod.:12:20-13:00.