• Detský Schengen v Eurovea, 4.B

• Mne sa Schengen veľmi páčil, lebo tam bolo veľa rôznych aktivít a tie mám rada. Najviac sa mi páčili policajné autá a rôzne policajné dopravné prostriedky. Keď sme prišli do vnútra Eurovei, tak ma prekvapilo veľa  policajtov. Ale keď som videla rôzne aktivity, tak som hneď vedela, že to bude taká veľká zábava. Asi najlepšie z tých aktivít bol odtlačok ruky a opité okuliare. Delili sme sa na dve skupiny: chalani 4.B a dievčatá 4.B. Pri policajných vozidlách sme sa aj odfotili. Niektorí si dai spraviť aj "falošný" vodičský preukaz.   Vanesa Halačková 4.B.

• Vianočná pošta pre seniorov

• Pani učiteľka Mgr. Lenka Fiľakovská so žiakmi 5.A triedy sa zapojili do vianočného projektu pre seniorov. Najprv zaregistrovali svoju triedu, následne  dostali adresy seniorov do rôznych domovov dôchodcov. Potom  spravili vianočné pohľadnice a poslali ich. Veríme, že aj takýmto spôsobom potešili starých ľudí a urobili im Vianoce krajšími. Ďakujeme, pani učiteľka.

• TÝŽDEŇ ŠTÝLOV

• Od 27.11. do 1.12.2017 sa na 2. stupni uskutočnil ďalší z radu tematických týždňov. Tentokrát mali deti za úlohu obliecť sa ako filmová postava, elegantne ako na večeru k prezidentovi alebo v štýle krajín Mexiko, India a Japonsko. Hlavne menšie deti si týždeň štýlov naozaj užili.

• HISTORIA MAGISTRA VITAE

• 29. 11. 2017 sa uskutočnilo slávnostné vyhlásenie výsledkov krajskej dejepisnej súťaže HISTORIA MAGISTRA VITAE na tému Dejiny písané vodou. Konkurencia bola veľká, dokopy bolo vystavených 200 prác z 13 škôl. Naše žiačky 5.C Sofia Zvodová, Kristína Piačková a Kristína Fabianová získali 2. miesto a Dominik Lisý z 8.B získal cenu Ocenený exponát. Súťaž na našej škole zorganizovali Mgr. Lenka Fiľakovská a PhDr. Dagmar Phungová. Blahoželáme!

• MINI BASKETBAL SHOW

• ŠPORT

Naši žiaci z 2.A, 3.A, 3.B, 4.A a 4.B nás úspešne reprezentovali na MINI BASKETBAL SHOW. V regiolálnom kole zvíťazili a postupujú do finále, ktoré sa uskutoční v apríli 2018 v Poprade. Žiakov pripravoval p.učiteľ Mgr. Rudolf Mandelík. Blahoželáme!

• Nové basketbalové koše

• Do galérie Nové basketbalové koše boli pridané fotografie.

Basketbalové koše sú výškovo nastaviteľné tak, aby ich mohli používať aj deti z 1. stupňa.

• Športom za duševné zdravie detí

• 2.miesto na turnaji v minihádzanej 5. -6. ročníkov základných škôl obsadili naši žiaci: Richard Ruža z 5.A,Adam Ďurdík, Jakub Krucký, Ondrej Kubiš, Samuel Šubert z 5.B, Sebastián Rumišek z 5.C, Samuel Branský, Valeriy Hoshchuk, Martin Géc, Denis Weinberger z 6.A , Filip Főldváry a Leonardo Varsík z 6.B. Žiakov pripravoval p. učiteľ Mgr. Mandelík. Blahoželáme!

• Šarkaniáda

• Vo štvrtok 28.9. sa náš veľký školský dvor už po druhý raz premenil na ríšu drakov. Ako to? Predsa konal sa tu v poradí už druhý ročník šarkaniády.

Deti si z domu priniesli všakovaké druhy - draky, potvory a dravé vtáky, ale aj mierumilovné  dúhové šarkany, šarkany - smajlíky, šarkany s obrázkami rozprávkových postavičiek i rôzne iné.

Radosť nám i deťom urobili svojou účasťou rodičia a starí rodičia našich detí. Počasie nám vyšlo na jednotku s hviezdičkou. Deti si pri púšťaní šarkanov navzájom pomáhali, vyšantili sa a v tento deň behali aj tí, ktorým sa inokedy nechce :) Pomáhali aj dospeláci, a to najmä vtedy, keď sa neposlušný šarkan nechcel pustiť stromu.

S potešením konštatujeme, že aj druhý ročník šarkaniády bol úspešný a tešíme sa na Vás pri ďalších spoločných akciách.

Kolektív ŠKD

• Úspechy našich žiakov - športovcov

• Na Školskom atletickom mítingu žiakov petržalských základných škôl dňa 26. 9. 2017 našu školu úspešne reprezentovali: Nina Kašpráková z 9.A - 1. miesto v skoku do diaľky a 2. miesto v behu na 60 m., Lenka Pekárová z 6.A - 2. miesto v behu na 60 m., Max Lelkes z 8.B - 2. miesto v behu na 600 m., Valentin Gavran z 8.B - 3. miesto v skoku do diaľky. Žiakov pripravovali Mgr. Zapletalová a Mgr. Mandelík. Blahoželáme!