• UPOZORNENIE

          • Oznamujeme Vám, že zubná ambulancia MuDr. Heleny Janečkovej je od 4.5. 2015 presťahovaná do budovy Polikliniky na Šustekovej ulici č. 2, 3. poschodie. 

            Telefón: 0948 381 128

          • ŠPORT

          • Majstrovstvá okresu v hádzanej: 

             

            družstvo chlapcov obsadilo 2. miesto.

             

            Gratulujeme !

             

          • ANGLICKÝ JAZYK

          • Súťaž Originálna anglická poézia a próza - medzinárodná súťaž za účasti 24 škôl zo 4 krajín.

            Katgória A- próza: 3. miesto IVANA V R B O V Á

            Kategória C- próza: 2. miesto MARCEL J E Ž Í K

             

            Súťaž novodobo so Sharespearom:

            Kategória 2C- spev: 2. miesto ZUZANA T R E B A T I C K Á

            Kategória 2B-próza: LUKÁŠ D U B O V E C

             

            Gatulujeme žiakom aj Mgr. Márii Máčadyovej, ktorá žiakov pripravovala !

          • ÚSPECHY NAŠICH ŽIAKOV

          • Žiaci

            SAMUEL Č A P U T A  a PATRIK M A J E R Č I N

            dosiahli mimoriadny úspech, keď sa stali víťazmi okresného kola Matematickej olympiády vo svojich kategóriách. 

            Gratulujeme im a tiež učiteľom, ktorí ich pripravovali, Mgr. J. Fábryovej a Mgr. M. Rišiaňovi.

          • UPOZORNENIE PRE RODIČOV DETÍ, KTORÉ NAVŠTEVUJÚ ŠKD A ŠKOLSKÚ JEDÁLEŇ.

          • Podľa VZN č.3/2015 zo dňa 24.02.2015 sa od 1. apríla 2015 mení výška príspevku na čiastočnú úhradu nákladov v školách a školských zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti mestskej časti Bratislava-Petržalka takto:

            Podľa § 3 ods. 1 a 2 prispieva zákonný zástupca dieťaťa na čiastočnú úhradu nákladov spojených s výchovno-vzdelávacou činnosťou školského klubu detí príspevok vo výške 16 €/mesiac/dieťa, na druhé dieťa o 1 € menej a na každé ďaľšie kumulatívne menej zo základnej výšky príspevku. 

            Taktiež došlo k zmene príspevku na stravovanie, podrobnosti nájdete v záložke Školská jedáleň. 

            Predmetné VZN nájdete na webovom šídle MČ Bratislava-Petržalka.

          • ÚSPECHY NAŠICH ŽIAKOV

          • Výsledky obvodného kola PYTAGORIÁDY:

            Kategória P4: 3. miesto - Natália FRIČOVÁ

            Kategória P5: 2. miesto - Nikol MALJAROVÁ

            Kategória P8: 2. miesto - Miroslava MERTEL

             

            Kategória P3: 8 miesto - Zuzana Blizmanová,

                                    10. miesto - Viktor Matušovič

            Kategória P5: 14. miesto - Lukáš Cheben

            Kategória P6: 4. miesto - Peter Botlík

            Kategória P8: 7. miesto Patrik Majerčin, 9. miesto - Zuzana Trebatická

             

             

            Gratulujeme !

             

          • ÚSPECHY NAŠICH ŽIAKOV

          • Obvodné kolo dejepisnej olympiády:

            • kategória C:  2. miesto LUCIA M A L Á

              

            • kategória C:  4. miesto Michal Paulovič
            • kategória D:  4. miesto Zuzana Trebatická
            • kategória D: 7. miesto Patrik Majerčin

             

            Obvodné kolo geografickej olympiády:

            • kategória C:  3. miesto  NIKOL M A L J A R O V Á
            • kategória E:  5. miesto Matúš Peťo

             

            Obvodné kolo olympiády v anglickom jazyku:

            • kategória 1A: 4. miesto Nicolas Bihari
            • kategória 1B: 7. miesto Richard Zahatlan

             

          • Akcie, ktoré sa uskutočnia v najbližšej dobe...

          • 24.3. - Mrázik, divadelné predstavenie pre 1. stupeň

            19.3. - Dospelým neprístupné, 2. stupeň

            19.3. - Hviezdoslavov Kubín, okr. kolo, víťazi školského kola

            20.3. - Mc Donald cup, futbal, 1. stupeň

            24.3. - Petržalská super škola, 6. ročník

            25.3. - Začiatok plaveckého výcviku, , 3. C a 5. B

            27.3. - Deň narcisov

            30.3. - Krajské kolo dejepisnej olympiáady, Lucia Malá

            8.4. - Okresné kolo matematickej olympiády

            9.4. - Poznaj a chráň, okresné kolo

            14.4. - Slávik Slovenska, školské kolo

            5.5.  -Slávik Slovenska, okresné kolo (na našej škole)

            7.5. - Náučno-poznávací zájazd do Prahy, 2. stupeň

             

          • ŠPORT

          • Majstrovstvá okresu v basketbale starších žiakov:    1. miesto

            Žiakov pripravoval Mgr. Kutaj

          • MATEMATIKA

          • Okresné kolo Pytagoriády:

            1. miesto

            NICOL M A L J A R O V Á, 4.A

            Žiačku pripravovala Mgr. Taragelová.

             

            Gratulujeme !

          • PLAVECKÝ VÝCVIK

          • Vážení rodičia piatakov !

             

            Plavecký výcvik trvá od 24.3. do 20.6. 2014 na plavárni v ZŠ na Pankúchovej ulici.

             

          • SÚŤAŽ

          • V literárnej súťaži Šaliansky Maťko obsadila žiačka 2.A triedy

            KATARÍNA   B A L L E K O V Á     2. miesto.

             

            Žiačku pripravovala Mgr. Rychtárechová. Gratulujeme !

          • Zápis prvákov !

          • Vážení rodičia, ďakujeme Vám za dôveru a tešíme sa na stretnutie 2. 9. 2014 !

             

            Kolektív zamestnancov Základnej školy na Lachovej ulici č. 1

          • OLYMPIJSKÝ FESTIVAL NÁDEJÍ.

          • Výsledky našich žiakov z 1. stupňa:

            Atletika: 

            3. miesto - družstvo ZŠ Lachova

            3. miesto - Adrián KRAUS - beh na 50 m

            3. miesto - Adrián OSUSKÝ - skok do diaľky

            2. miesto - družstvo ZŠ Lachova - vybíjaná

             

            Žiakov pripravovali Mgr. Rychtárechová a Mgr. Kutaj

        • OCENENIE !
          • OCENENIE !

          • JAKUB BUJÁK zvíťazil vo výtvarnej  súťaži "Bratislava moje mesto" v konkurencii

            1200 výtvarných prác. 

            Cenu mu odovzdala námestníčka primátora Petra Nagyová - Džerengová.

          • SÚŤAŽ

          • Okresné kolo súťaže SLÁVIK SLOVENSKA:

             

            1. miesta vo svojich kategóriách získali súrodenci IVANA a ROMAN G Á L Y O V C I .

             

            Gratulujeme !

             

            Žiakov pripravovala Mgr. Zuzana Miškovičová.

             

          • SLOVENSKÝ JAZYK

          • Štúrov Zvolen, okresné kolo v rétorike:

             

            2. kategória - 2. miesto

             

            ZUZANA H Ú S K O V Á

             

            Žiačku pripravovala Mgr. Miškovičová

          • LIGA PROTI RAKOVINE

          • Hliadky našej školy vyzbierali počas dňa narcisov

             

            810,28 €

             

            Ďakujeme všetkým darcom !

          • ŠPORT

          • Olympiáda zručností:

             

            3. miesto, žiaci 4. ročníka

             

            Žiakov pripravovala Mgr. Rychtárechová

          • DEJEPIS !

          • Historia magistra vitae:

             

            3. miesto v kategórii Hraný dokument: film "Škola minulosti a škola dnes"    

                Jakub Kalousek,Michal Hornych,Samuel Čaputa,Oliver Mana,Dana Lipárová

             

            Žiakov pripravovala PhDr. Dagmar Phungová