• BEH OLYMPIJSKÉHO DŇA  detská atletika - Magio pláž
          • BEH OLYMPIJSKÉHO DŇA detská atletika - Magio pláž

          •  

            1. miesto  Leonardo Varsík 4.A

            2. miesto  Lea Lojdlová 2.A

            5. miesto  Kristína Košinárová 4.A

            6. miesto  Katarína Balleková 4.A

            Blahoželáme

             

            Oslava Olymijského dňa prebiehala za účasti ambasádorov slovenskej Štafety Rio 2016

            Martiny Moravcovej a Michala Martikána 

             

             

        • Dobrovoľníci na našej škole  - OZ "Postavme naše mesto"
          • Dobrovoľníci na našej škole - OZ "Postavme naše mesto"

          • Dobrovoľníci na školskom ihrisku ZŠ Lachova maľovali celé poobedie na asfalt rôzne hracie prvky napr. twister, škôlku, terče...

            Ďakujeme pani Ďurajkovej, všetkým dobrovoľníkom z neziskovej organizácie "Postavme naše mesto" a pani učiteľkám , že nám pomohli skrášliť školský dvor a zrealizovať netradičné detské ihrisko 

             

          • Štúdium v zahraničí

          • Vážení rodičia !

            Ak Vaše dieťa študuje alebo bude študovať v zahraničí, prečítajte si, čo z toho pre Vás vyplýva  tu.

             

            Ďakujeme !

        • Noc múzeí
          • Noc múzeí

          • V sobotu 21.5. sa deti zo 6.A v sprievode učiteľky slovenského jazyka a angličtiny zúčastnili niekoľkých výstav v rámci festivalu Noc múzeí a galérií.

            Svoju púť sme začali v Divadelnom ústave na Jakubovom námestí, kde sme mali možnosť vidieť divadelné kostýmy a makety divadelných scén.

            Odtiaľ sme sa presunuli do Slovenskej národnej galérie a v priestoroch kníhkupectva Ex Libris sme sa snažili dopísať vtipné texty do pripravených obrázkov komiksu. Navštívili sme aj aktuálne prebiehajúcu výstavu v galérii.

             

            V Prírodovednom múzeu sme si pozreli škorpióny a pavúky a odtiaľ sme prešli na Námestie SNP, kde v Dome umenia - Kunsthalle prebieha výstava Strach z neznámeho, venovaná téme utečencov. Deti kreslili obrázky s témou utečencov, pozreli si zdigitalizovanú mapu Európy so zmenami hraníc krajín v posledných storočiach, lepili krátke odkazy na tabuľu s otázkou Ako prekonať strach z neznámeho? a v neposlednom rade ochutnali jedlá z rôznych kútov sveta, ktoré pripravili cudzinci.

            Predpoludnie plné zážitkov a dojmov sa naozaj vydarilo.

            Už teraz sa tešíme na ďalší ročník festivalu.

            Michaela Malinkovičová

          • Ponuka krúžkovej činnosti na šk. rok 2016/2017

          • Vážení rodičia !

             

            Aj v školskom roku 2016/2017 Vám ponúkame v spolupráci s OZ Krúžky v škole záujmovú činnosť. Ďaľšie informácie sa dozviete na rodičovských združeniach alebo tu.

             

        • Deň Zeme
          • Deň Zeme

          • Už druhý rok si pripomíname Deň Zeme tým, že v Starom háji zbierame odpad, ktorý tam zanechali nezodpovední ľudia. Súčasťou tohto dňa je získavanie energie objatím stromu a spojením sa s matkou Zemou. Tento rok sme prispeli aj novým stromom na našom školskom dvore, ktorý deti sami zasadili a odvtedy sa oňho vzorne starajú. Deň Zeme nie je pre deti len jedným dňom v roku, kedy sa snažia spraviť niečo pre okolitú prírodu. Deti z našej školy vedia, že sa k prírode treba správať s úctou a Petržalka je ich domovom.

          • MATEMATIKA

          • SAMUEL ČAPUTA

            zvíťazil v okresnom kole matematickej olympiády v kategórii žiakov 9. ročníka.

            Žiaka pripravoval Mgr. Rišiaň. 

             

            Gratulujeme !

          • FINANČNÁ GRAMOTNOSŤ

          • 4.4.2016 začína vzdelávací program  Junior Achievment - Základy podnikania v spolupráci s Metlife Slovakia. Programu v rozsahu 10 hodín sa zúčastní 20 žiakov 6. ročníka. 

          • MATEMATIKA

          • Matematická olympiáda - okresné kolo:

            1. miesto: Patrik Majerčin

            7. miesto: Natália Peťová

            Gratulujeme žiakom aj Mgr. Fábryovej, ktorá oboch žiakov pripravovala.

             

            V kategórii Z5, žiakov 5. ročníka boli úspešnými riešiteľkami Andrea Brudňáková a Natália Fričová, ktoré obsadili 12. miesto.

            Tieto žiačky pripravoval Mgr. Rišiaň.

          • ANGLICKÝ JAZYK

          • Olympiáda v anglickom jazyku - okresné kolo: 

            2. miesto: Branislav Trstenský

            7. miesto: Nicolas Bihari

            Žiakov pripravovala Mgr. Máčadyová a PaedDr. Hebortová. 

            Poďakovanie patrí aj Mgr. Máčadyovej a Mgr. Malinkovičovej, ktoré spolu s PaedDr. Hebortovou pripravili túto súťaž na našej škole.

          • ŠPORT

          • Žiaci L. Pekárová, K. Váleková, T. Váleková, L.Havranová, A.Durďík, L. Varsik, F. Földvary a R. Fűgersy pod vedením Mgr. J. Rychtárechovej

            obsadili 1. miesto

            v atletickej súťaži BAVME DETI ŠPORTOM, ktorá sa uskutočnila v ŠH Elán. 

             

            Gratulujeme !

          • ŠPORT

          • Turnaj vo vybíjanej - športom za duševné zdravie:

            Žiaci 4. ročníka: M. Broš, L.Varsik,S. Branský, R. Fügerszy, M.Géc, V.Hoschuk, L.Mihoková, E.Szileová, T. Váleková, K.Košinárová,N. Wachsmannová a N. Halačková 

             

            obsadili 3 miesto. 

             

            Družstvo pripravovala Mgr. Jana Rychtárechová.

             

             

            GRATULUJEME !

          • Školské akcie.

          • 16.10. - Exkurzia žiakov do Moravského krasu

            23. 10. - Exkurzia žiakov do JA Mochovce

            26. 10. - Exkurzia žiakov na Bradlo/mohyla M.R. Štefánika a múzeum v               Košariskách

            28.10. - American Dream, divadelné predstavenie v anglickom jazyku.

            12.10. - Návšteva miestnej knižnice

            15.10. - Návšteva žiakov v Stredisku sociálnych služieb

            16.10. - Majstrovstvá Bratislavy v šachu

            23.10. - Atletika v hale Elán

            3.11. - Haloweenská diskotéka

            6.11. - Jesenný matboj

            6.11. - Majstrovstvá obvodu v stolnom tenise

            11.11. - Triedne schôdzky rodičov

            12.11. - KOMPARO

            13.11. - Atletika v hale ELÁN

            25.11.- TESTOVANIE 5

            7.3. - Lyžiarsky kurz

            21.3. - plavecký kurz, 3.C, 5.A, 5.B - plaváreň ZŠ Pankúchova

            1.4. - Atletika v hale Elán - 1. stupeň

            1.4. - Petržalka v pohybe - 1. stupeň

            4.4. - JA Základy podnikania - 6. ročník

            5.4. - Matematická olympiáda 6.-8. ročník

            5.4. - Správaj sa normálne, projekt PZ SR - 5. ročník

            6.4. - Výchovný koncert - 3. a 4. ročník

            6.4. - Testovanie 9 -2016

            7.4. - Fotografovanie triednych kolektívov

            13.4. - Triedne schôdzky rodičov

            8.4.- Mc Donalds cup - futbal, 1. stupeň

            12.4. Slávik Slovenska - školské kolo

            13.-14.4. - Majstrovstvá okresu vo volejbale. dievčatá/chlapci

            15.4.- Deň narcisov - školský parlament

            18.-19.4.- Majstrovstvá okresu v hádzanej

            20.4. - Orientačný beh, okresné kolo

            21. 4. - Pikopretek - Železná Studnička

            22.4. - Minihádzaná

            22.4. - Čistenie Chorvátskeho ramena - Deň Zeme

            5.5. - KOMPARO - 6. ročník

            16.5. - Škola v prírode - 4.ABC, 3.AC

            18.5.- Jazykovo - poznávací zájazd do Anglicka

            18.5. - Tanec v duši - ŠKD

            23.5.- Škola v prírode: 1.ABC, 3.B

            30.5. - Škola v prírode: 2.BC

            1.6. - Projektový deň: Štáty EU

            2.6. - Exkurzia žiakov 2. stupňa do Osvienčimu

            8.6. - Velkáči malkáčom - pri príležitosti MDD

            8.6. - Triedne schôdzky RZ

             

             

            ....ďalšie akcie budeme priebežne dopĺňať.

          • Petržalská super škola.

          • Plán prednášok na šk. rok 2015/2016:

             

            13.10. 2015 - Najmodernejšie materiály podľa vzoru prírody. - 6. ročník

            10.11.2015 - Robotika a umelá inteligencia. - 8. ročník

            15.12.2015 - O lovcoch vírusov. - 7. ročník

            13.1.2015 - Pocity zvierat. - 7. ročník

            17.2.2015 - Murárik červenokrídly - celoživotná láska. -6. ročník

            16.3.2015- Zaujímavá slovenčina. - 8. ročník

            + dve vybrané prednášky pre žiakov 9. ročníka.

          • PLÁN ZASADNUTÍ TRIEDNYCH SCHÔDZOK RODIČOVSKÉHO ZDRUŽENIA.

          • Triedne schôdzky sa uskutočnia v týchto termínoch: 11.11.2015, 13.1.2016, 13.4.2016, 8.6.2016.

             

            Začiatok triednych schôdzok je o 17:30 h.

            V prípade zmien Vás budeme informovať na tomto mieste. 

          • ŠPORT

          • Olympijsky festival nádejí Petržalky - výsledky:

             

            beh na 400 m :

            2. miesto Lea SABO

            cyklistika:

            1. miesto Leonardo VARSIK

            3. miesto - družstvo: Varsik, Branský, Košinárová, Wachsmannová

            5.  miesto: Natália WACHSMANNOVÁ

            6. Kristína KOŠINÁROVÁ

            Žiakov pripravovala Mgr. Rychtárechová.

             

            Gratulujeme !

             

             

          • PROJEKTOVÝ DEŇ

          • 28.5.2015 sa na našej uskutočnil projektový deň na tému "Z rozprávky do rozprávky"

            Všetky triedy, žiaci aj učitelia urobili kus práce, dali do toho svoj um a zručnosti a pripravili nám pekný deň. Všetkým za to pekne ďakujeme !

             

            Na prvom mieste sa umiestnila trieda 8. B - Vlk a 7 kozliatok.

            Druhá skončila trieda 6. B - Ako išlo vajce na vandrovku. 

            Tretie miesto obsadila trieda 5. B s rozprávkou Červená čiapočka.

             

            Na 4. mieste sa umiestnili všetky ostané triedy !

             

             

          • NEMECKÝ JAZYK

          • Stretnutie s Goethem, okresné kolo:

            próza: Lukáš D U B O V E C - 1. miesto

             

            dramatizácia: Zuzana T R E B A T I C K Á a Sandra K I S S O V Á

             

            Žiakov pripravovala PhDr. Dagmar Phungová

             

            Gratulujeme !

             

          • Slávik Slovenska

          • V okresnom kole súťaže Slávik Slovenska obsadila v 2. ketegóriii 2. miesto 

            EMA G U N D O V Á

            Pripravovala ju Mgr. Miškovičová.

             

            Gratulujeme !

             

          • UPOZORNENIE

          • Oznamujeme Vám, že zubná ambulancia MuDr. Heleny Janečkovej je od 4.5. 2015 presťahovaná do budovy Polikliniky na Šustekovej ulici č. 2, 3. poschodie. 

            Telefón: 0948 381 128