• Dňa 19.6.2019 o 17:30 sa uskutočnia triedne schôdzky.

• Z dôvodu vysokých teplôt bude od 13.6.2019 skrátené vyučovanie:

1.hod.:8:00-8:40,

2.hod.:8:50-9:30,

3.hod.:9:45-10:25,

4.hod.:10:40-11:20,

5.hod.:11:30-12:10,

6.hod.:12:20-13:00.

• Detská futbalová liga

• Detská futbalová liga má nového majstra Bratislavy, ktorý postúpil na majstrovstvá SR:
            ZŠ Lachova!!! Gratulujeme!!!
            🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆

Najlepším strelcom ligy sa stal Slávko Škrabák (ZŠ Lachova), ktorý nastrieľal 33 gólov a bol ocenený aj za najkrajší gól ligy.

Finálnu tabuľku ako aj ďalšie informácie nájdete na webe:

• DEŇ DOBROVOĽNÍKOV NA NAŠEJ ŠKOLE

• 7.6.2019 sa na našej škole uskutočnil už po štvrtýkrát deň dobrovoľníkov. Prinášame Vám základné informácie o tejto akci.

1. Organizátor: INEX SLOVAKIA - občianske združenie

2. Dobrovoľníci z firiem:  ESET spol. s.r.o, IBM International Services Centre s.r.o

3. Rodičia, ktorí sa podielali na príprave občerstvenia - pani Zvodová, Havranová, Hanáková, Privrelová, Summerová-Lukačovicová a pani Ďurajková - srdečne ďakujeme !

4.Čo sa stihlo urobiť: Naplnili sme dva veľkokapacitné kontajnery, namaľovali 100 m plotu, opravili a natreli 15 stolov, upratali školský dvor a zveľadili kvetinové záhony

5. Aktivita sa konala v rámci celoslovenskej akcie “Naše mesto”

6. Info o aktivite v Denníku Sme https://domov.sme.sk/g/129216/nase-mesto-2019-dobrovolnici-v-bratislave?gref=https%253A%252F%252Fdomov.sme.sk%252Fc%252F22139704%252Fnase-mesto-2019-dobrovolnici-skrasluju-hlavne-mesto.html&photo=p4280346.

FB : Nadácia Pontis

FB : INEX SLOVAKIA

Osobitné poďakovanie patrí pani Ďurajkovej, ktorá celú akciu pripravila a zorganizovala.

• Jazykovo-poznávací pobyt vo Veľkej Británii

• Od 21.5. do 1.6.2019 absolvovali žiaci našej školy s p. učiteľkou PaedDr. Renátkou Hebortovou nezabudnuteľný výlet do Veľkej Británie. Dopoludnia sa učili v anglickej škole a popoludní robili výlety. Videli napr. svetoznáme Stonehenge, divadlo na skalách nad morom Minack theatre, ostrov St. Michael Mount, Lands End.  V Londýne navštívili múzeum voskových figurín Madame Thussauds,  Greenwich nultý poludník, kráľovské observatórium, Tower,  London Eye. Posledný deň strávili v parížskom Disneylande.

• Projektový deň 6.6.2018

• Množstvo zaujímavých tém, v duchu ktorých sa Projektový deň každý rok odohráva, doplnila tento rok téma veľmi zaujímavá: vynálezy ľudstva. Ďalekohľad, lietadlo, gramofón, GPS, telefón, fotoaparát, koleso - to všetko deti z druhého stupňa pripravili pre divákov zaujímavou a vtipnou formou divadelných predstavení. Kulisy vyrobené z kartónu, autentické kostýmy zladené s témou scénky, texty a herecké výkony, za ktoré by sa nemuseli hanbiť profesionáli - deti jednoducho znova predviedli to najlepšie, čo v nich je.  A toto je hlavný cieľ Projektového dňa - aby deti v triede spolupracovali na spoločnej veci, aby ukázali svoj skrytý talent, aby sa nakoniec tešili z dobre odvedenej práce. A tento rok sa to znova podarilo.

• Tanec v duši 4.6.2019

• V utorok 4. júna  popoludní sa v DK Zrkadlový háj uskutočnil 7. ročník podujatia Tanec v duši. Žiaci z dvanástich Školských klubov pri ZŠ v zriaďovateľskej pôsobnosti mestskej časti Petržalka, predviedli svoje tanečné kreácie. Školský klub z našej základnej školy reprezentovalo osem talentovaných tanečníc, ktoré svoje  vystúpenie zvládli vynikajúco a vyslúžili si potlesk zaplneného hľadiska. K predvedenému výkonu blahoželáme: Kristínke Kruckej zo 4.B, Lucke Slovákovej z 2.C, Miške Červinkovej z 3.A  a z 1. B  dievčatám Kristínke Hívešovej, Line Szabovej, Sárke Šurekovej, Nelke Ďurišovej, Julke Kováčovej. Veľká vďaka patrí pani vychovávateľkám Naďke Rýzkovej a Mgr. Gabike Mrázikovej, ktoré sa postarali o choreografiu a nácvik tanečného vystúpenia. Za predvedený výkon všetkým ĎAKUJEME!