Navigácia

 • Oznam

  Dňa 16.1. 2019 sa uskutočnia triedne schôdzky. 1. stupeň - od 17:30 a 2. stupeň - konzultačné - od 17:30 do 19:00. 

 • OZNAM !

  Vyučovanie sa po vianočných prázdninách začína 8.1.2019.

 • Basketbal - súťaž - 1. miesto - 16. 12. 2018

  V treťom turnaji západoslovenskej mikroligy v Senci vyhralo naše družstvo, vystupujúce pod názvom BSC Lachova, zápasy proti Gabbo Senec a BKM SPU Nitra. Deti sú pripravované na krúžkoch p. učiteľom Mgr. R. Mandelíkom a trénermi BSC.

   

   

   

 • Oznam

  Z organizačných dôvodov - vianočný turnaj o Pohár riaditeľa ZŠ -  dňa 21.12.2018 žiaci 5. - 9. ročníka končia piatou vyučovacou hodinou o 12:35.

 • Vianočná akadémia

  Vážení rodičia, dňa 18. 12. 2018 od 17:30 sa uskutoční Vianočná akadémia v hale školy. Ste srdečne vítaní!

 • Vianočná pošta pre seniorov

   

  Tento rok sa naši piataci a šiestaci pod vedením p. učiteľky Mgr. Lenky Fiľakovskej opäť zapojili do  Vianočnej pošty pre seniorov. Je to projekt, pri ktorom deti vlastnoručne vyrobia vianočné pohľadnice a pošlú ich do rôznych domovov dôchodcov po celom Slovensku. Veríme, že aj takýmto spôsobom potešili starčekov a urobili im Vianoce krajšími. 

    

 • Mikuláš na škole 6. 12. 2018

  Aj tento rok zavítal do našej školy Mikuláš s čertami a anjelmi. Deti spievali pesničky, recitovali básničky a za odmenu každý dostal malú sladkosť. Tie menej poslušné deti si čerti označili a sľúbili im, že ak sa nepolepšia, vrátia sa po ne. Všetkým deťom sa dnešný deň veľmi páčil.

    

 • OZNAM

  Rada školy

  V doplňujúcich voľbách do Rady školy pri ZŠ na Lachovej ulici č. 1, ktoré sa konali 21.11. 2018, bola zvolená Ing. Kamila Krihová.

 • Minibasketshow - 21. 11. 2018 - 1. miesto

   

  Po minuloročnom víťazstve v regionálnom kole Minibasketshow organizovanom SBA, sa nám aj tento rok podarilo vyhrať a postúpiť do celoslovenského finále. V 20 zápasoch a 16 súťažiach sme porazili družstvá Karlovky, Petržalky, Slovana, Šamorína a Senca. Našu školu reprezentovali: Košičár Martin 4.A, Scholtz Matúš 3.A,Randjak Max 3.A,Štuk Samuel 4.A,Majo Alex 4.C,Tahotný Ivan 3.B,Petráš Alex 3.A,   Petráš Peter 2.A,Domotor Alex  4.C,Strážay Jakub 3.A,Krucká Kika 4.B,Zelinková Magda 4.B,Kiabová Ela 3.B,Ottmarová Daniela 4.C,Ottmarová Tereza  4.C a Deák Matúš 4.B. Družstvo pripravoval p. učiteľ Mgr. Rudolf Mandelík v spolupráci s trénermi BSC Bratislava. Blahoželáme!

   

   

   

 • Pomôžte škole

  Vážení rodičia, Vašim hlasom môžete pomôcť škole získať PC:

   

  https://nanovylevel.sk/

   

  Ďakujeme !

 • Obvodné kolo v basketbale žiakov ZŠ - 13. 11. 2018

  Naši žiaci  Leon Varsík, Daniel Tongeľ, Valentin Gavran, Jakub Krucký, Dávid Ardon a Daniel Jukl obsadili po výbornom výkone 2. miesto. Basketbalistov pripravoval p. učiteľ Mge. Rudolf Mandelík. Blahoželáme!

   

   

   

 • OZNAM

  Triedne schôdzky

  Dňa 21.11. 2018 o 17:30 h sa uskutočnia triedne schôdzky rodičovského združenia. 

 • SPRÁVA

  Vážení rodičia !

   

  Dňa 21.11.2018 sa uskutoční celoslovenské testovanie žiakov 5. ročníka z matematiky a zo slovenského jazyka a literatúry. 

  Na tento deň z organizačných dôvodov udeľujem riaditeľské voľno žiakom 6.-9. ročníka.

   

  Mgr. Martin Capek, riaditeľ

 • Rodičovské kontá na EDUPAGE ASC

  Vážení rodičia !

  Vzhľadom na plánované "bezplatné" stravovanie v základných školách bude nutné, aby rodičia detí - stravníkov mali aktivované rodičovské kontá v ASC - Edupage z dôvodu administratívy s tým spojenej. Preto Vás žiadam, aby ste triednym učiteľom zadali Vaše emailové adresy, na ktoré Vám pošleme prihlasovacie údaje. Bez aktívneho konta nebudete môcť objednávať ani odhlasovať obedy online ale len súčasným spôsobom. Konto má viac funkcionalít,ktoré sú pre Vás užitočné, napr. ospravedlnenky. 

  Ohľadom stravovania detí od 1.1.2019 Vás budeme informovať tak, ako budeme získavať informácie o novom zákonnom opatrení týkajúceho sa školských jedální. 

   

  Ďakujem za pochopenie !

  Martin Capek, riaditeľ

 • FIT PARK

  V areáli školy bola nainštalovaná nová kladina a hrazda. Tieto cvičebné prvky boli financované Nadáciou Volkswagen prostredníctvom projektu, ktorý vypracovala a podala PaedDr. Jana Blaňárová. 


  FITpark.pdf​​​​​​​ • Športom za duševné zdravie detí

  Poďakovanie za vzornú reprezentáciu našej školy patrí "univerzálnym športovcom" z 5. a 6. ročníka. Vo veľkej konkurencii vyhrali tri posledné minihádzanárske turnaje organizované ŠKP. Žiakov pripravoval p. učiteľ Mgr. Rudolf Mandelík. Blahoželáme!

 • Dobrovoľníci na našej škole

  8.6.2018 nám s úpravou areálu pomáhali dobrovoľníci z firiem Adient Slovakia s.r.o, IBM International Services Centre s.r.o.,Johnson Controls International, spol. s r.o., Plzeňský Prazdroj Slovensko, a.s.. 

  Aktivitu organizoval INEX Slovakia - občianske združenie, zastúpené pani Máriou Ďurajkovou.

   

  ĎAKUJEME !

   

   

 • Stretnutie s Goethem

  Na okresnom kole súťaže v prednese nemeckej poézie a prózy sa naša žiačka Marianna Schusterová z 9.A umiestnila na 2. mieste. Pripravovala: Mgr. Határová. Blahoželáme!

 • Športom za duševné zdravie detí

  Naši športovci opäť úspešní!  Tentokrát dňa 16.05.2018 vo vybíjanej tretí z deviatich prvostupňových družstiev bratislavských základných škôl v Dome športu v znamení podujatia "Športom za duševné zdravie detí". Deti pripravuje Mgr. Marčoková a Mgr. Mandelík. Blahoželáme :-)

   

   

 • MINI BASKET SHOW

  Pekný úspech priniesla basketbalová prípravka ZŠ Lachova z Mini Basket Show v Poprade, organizovanej Slovenskou basketbalovou asociáciou. Po novembrovom víťazstve v bratislavskom regionálnom kole družstvo postúpilo do aprílového celoslovenského finále, kde obsadilo konečné 5. miesto. Našu školu reprezentovali žiaci 2.- 4. ročníkov: MARTINA TOMAŠČÍKOVÁ, SOPHIA ŽUDELOVÁ, KIKA KRUCKÁ, VANESSA HALÁČKOVÁ, MAGDA ZELINKOVÁ, BENI PASTI, MARTIN KODAJ, MICHAL JANKOVIČ, PETER JANKOVIČ, TOMÁŠ PODMENÍK, MARTIN KOŠIČÁR, TOMÁŠ DUBOVEC, MAX RANDJAK,  MATÚŠ SCHOLTZ, TOMÁŠ FILO a RUDOLF HORVÁTH. Žiakov pripravoval p. učiteľ telesnej výchovy Mgr. Rudolf Mandelík.  Ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy a Bratislavy.
   
   

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola
  Lachova č.1, 851 03 Bratislava
 • +421 2 6231 1667, 0903 423 446

Fotogaléria